Синер даде сет на Монфис, но остава без загуба през годината

Италианецът Яник Синер се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис в Ротердам от сериите АТП 500.

Водачът схемата се наложи с 6:3, 3:6, 6:3 над френския ветеран Гаел Монфис и записа 11-ата си поредна победа след почти два часа игра.

И трите сета се развиха по сходен сценарий, тъй като във всеки от тях имаше само по един пробив. Той бе за този, който сервираше първи и идваше в самото начало, така и в трите сета резултатът след четвъртия гейм бе по 3:1.

За Синер победата е общо под номер 14, като шампионът от Откритото първенство на Австралия няма загуба от Финалите на АТП през ноември.

На полуфиналите в Ротердам той ще срещне канадеца Милош Раонич, който си осигури място в тази фаза още в сряда.

Място в топ 8 на турнира заслужи и финландецът Емил Руусувуори, който доказа, че е един от най-добрите играчи в света, когато става дума за двубои в зала. Руусувуори се нуждаеше от само 66 минути, за да елиминира германеца Ян-Ленард Щруф след 6:3, 6:3.

Следващият съперник на финландеца е представителят на домакините Талон Грийкспор, който по-рано в четвъртък отстрани поляка Хуберт Хуркач с 6:7(5), 7:6(5), 7:6(4).

Наградният фонд на турнира в Ротердам е 2,3 милиона евро.