Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

Щурм направи голяма крачка към осминафиналите

Щурм се доближи до осминафиналите на Лигата на конференциите. Австрийците спечелиха с 4:1 домакинството си на Слован (Либерец). Двата отбора си размениха по един гол още до осмата минута. Мика Биерет откри резултата, а секунди по-късно Жерсон Родригес изравни.

Удар с глава на Йон Станкович даде преднина на домакините в 27-ата минута и от тогава те не погледнаха назад. Те доминираха и създадоха още положения, от които не се възползваха. Австрийците стигнаха до трети гол в 64-ата минута, когато Отар Китеишвили се разписа от дузпа. Ситуацията се влоши още повече за гостите в 78-ата минута, тъй като Владимир Вайс получи червен картон. В добавеното време резервата Амади Камара направи резултата 4:1.

Снимки: Imago