Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 3:0

Реал Мадрид спечели с гол “ала Меси”, но героят беше на вратата

Рекордьорът по титли в Шампионската лига Реал Мадрид стигна до победа с 1:0 като гост на РБ (Лайпциг) в първа осминафинална среща от турнира. Браим Диас реализира фамозно попадение в 49-ата минута, което много напомня на такива, които сме виждали да вкарва Лионел Меси. Испанците обаче срещнаха много трудности и трябва да благодарят на изключителния си в този двубой вратар Андрий Лунин, който направи цели девет спасявания.

Все пак Реал можеше да спечели и с повече, но Винисиус Жуниор удари греда, а шанс нямаха и други негови съотборници. Още във втората минута пък попадение на домакините не беше признато заради засада, макар насочилият топката в мрежата футболист да не се намираше в такава при паса към него. В течение на мача голмайсторът Браим Диас получи контузия. Реваншът на “Бернабеу” е на 6 март.

Наставникът Карло Анчелоти отново остави Лука Модрич на пейката и изобщо извърши само две смени - едната от които принудителна, след като Браим Диас се контузи. Бившият играч излезе вместо контузения Джуд Белингам. Капитанът Начо Фернандес се завърна в центъра на защитата, където партньор му беше Орелиан Чуамени. Домакините заложиха на 4-4-2 с нападатели в лицето на Лоис Опенда и Бенямин Шешко.

Германците стартираха надъхано и още във 2-рата минута Шешко насочи топката с глава в мрежата, но голът не беше зачетен, защото страничният съдия маркира засада - вероятно на Бенямин Хенрихс, който макар да не игра с топката, с положението на тялото си влияеше върху решенията на вратаря. Не последва сигнал за евентуална корекция и от страна на ВАР.

Минута по-късно централният нападател на Разенбалшпорт получи пас зад отбраната, но не успя да нанесе силен удар.

Реал Мадрид отговори с удари на Чуамени и Камавинга в 9-ата минута след центрирания, но буквално секунди по-късно домакините организираха атака, при която отново Шешко не успя да преодолее Лунин.

Футболистите на Марко Розе продължиха да притискат сериозно Реал и се стигна до няколко нарушения на футболисти на гостите. Домакините даже настояваха за жълти картони на Кроос и Карвахал

До почивката и двата отбора стигнаха до още няколко шанса, като веднъж Чуамени се намеси решаващо, а после Винисиус не стреля добре пред другата врата.

Втората част започна перфектно за Реал със забележително попадение на Браим Диас в 49-ата минута. Тогава той навърза трима футболисти в бяло и майсторски с левачката насочи топката в далечния ъгъл на вратата.

Лайпциг пропусна да изравни само две минути по-късно, когато Лунин последователно отрази изстрели на Олмо и Шешко. По-късно словенецът имаше още една възможност, но украинският страж пак се справи отлично.

Губещият се до момента Родриго имаше шанс да забие важен втори гол за Реал Мадрид в 64-ата, но се провали при удара.

Малшансът пък беше с Вини Жуниор в 72-рата, когато след негово лек шут топката се отби в левия страничен стълб на Гулачи

Положенията пред Лунин обаче бяха повече. В 81-вата вратарят за малко да стане причина за изравнителен гол, но секунди след това парира пореден коварен удар на Шешко. В 84-тата украинецът не се огъна и след воле на Айдара

Реал успя да удържи преднината си е фаворит за продължаване към четвъртфиналите.

Снимки: Imago | Снимки: Gettyimages