Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Рен продължи подема си в Лига 1

Отборът на Рен постигна пета поредна победа в първенството на Франция, надигравайки с 1:0 Льо Авър като гост в среща от 21-вия кръг на Лига 1. С този резултат „червено-черните“ от Бретан събират 31 точки и са само на 4 от местата, даващи право на участие в Шампионската лига.

Единственото попадение в мача реализира халфът Бенжамен Буриго, който в средата на второто полувреме получи подаване от Мартен Терие и от полуволе наказа вратаря Артур Десма. Късметът тотално се обърна в полза на Рен, които през ноември бяха само на точка от зоната на изпадащите, но уволниха треньора си Брюно Женезио и назначиха Жюлиен Стефан.

Тимът на Льо Авър, който е на 11-о място с 24 точки, започна агресивно срещата и футболистите от северния бряг заложиха на много физически сблъсъци. Техните най-добри възможности бяха преди почивката, когато бранителят на Рен Артюр Теате трябваше да чисти топката от голлинията, след като рикошет след центриране отдясно я изпращаше във вратата. В 17-ата минута пък вратарят Стив Манданда трябваше да вади с една ръка изстрел от 10-ина метра по диагонала на Мохамед Байо. Но отборът на Рен вдигна оборотите след почивката и в 48-ата минута можеше да поведе. Изстрел на Арно Калимуендо се отби в крак на бранител, а рикоширалата топка кацна на горната греда и излезе в корнер. В 60-ата минута дойде и единственото попадение в мача.

В друг мач от кръга Брест завърши 1:1 като гост на последния в класирането Клермон и регистрира трето поредно равенство. С 37 точки те са на 3-о място, на две от втория Ница и с две пред Лил, Монако и Ланс, които си делят позициите от 4-та до 6-а.

Четири минути след началото на второто полувреме Брест поведе с гол на Пиер Ле-Мелу, който получи топката пред границата на наказателното поле и с прецизен удар я прати в горния ляв ъгъл на вратата. Домакините изравниха в 68-ата, когато снажният Греджон Куей вкара с глава, засякъл от малкото поле центриране на Джим Алевина отляво. В края на мача съдийката Стефани Фрапар трябваше да покаже червени картони на Елбасан Рашани от Клермон и на вратаря на гостите Марко Бизо, които си размениха удари след меле, предизвикано от ъглов удар. За щастие на треньора на гостите Ерик Роа, той не беше извършил и петте си смени и пусна втория вратар Грегоар Гудер вместо полеви играч.

Третият тим от Бретан – Лориен, постигна много ценна победа в амбициите си да се измъкне от зоната на изпадащите. „Оранжево-черните“ прекършиха съпротивата на Реймс с домакинско 2:0. Головете паднаха в края на срещата и бяха дело на Мохамед Бамба в 72-ата минута и Тиемуе Бакайоко в 87-ата.

Нант пък записа успех с 2:1 като гост на Тулуза. Головете за „канарчетата“ бяха отбелязани от Мостафа Мохамед и Тино Кадевере, съответно във 2-рата и 51-вата минути, а в самия край на редовното време Тайс Далинга се разписа за домакините, на които в 75-ата минута ВАР отмени попадение на Франк Магри.

Снимки: Imago