Монако триумфира в Дербито на Лазурния бряг

Монако излезе на трето място в класирането на Лига 1, след като победи Ница с 3:2 като гост. "Монегаските" стигнаха до успеха на "Алианц Ривиера" с два гола на Денис Закария и попадение на Александър Головин. Домакините пък завършиха срещата с човек по-малко заради червения картон на Данте в началото на второто полувреме.

С победата Монако изпревари Брест и се доближи само на точка от днешния си съперник. Ница пък изостана с 11 точки от шампиона Пари Сен Жермен, който е все по-близо до титлата и през този сезон.

Закария изведе Монако напред в 16-ата минута с бомбен шут извън наказателното поле. Топката се заби с голяма скорост в мрежата и Марчин Булка нямаше никакъв шанс да предотврати попадението. В 34-ата минута Том Лоше беше повален в пеналта и домакините получиха дузпа. Зад топката застана Гаетан Лаборд, който не сгреши - 1:1.

Малко след почивката Такуми Минамино центрира и Закария изникна зад защитата на домакините, а ударът му с глава отново даде аванс на Монако. Не след дълго Данте беше изгонен, но и с човек по-малко Ница не се предаде. В 74-ата минута Еван Гесан скочи най-високо в наказателното поле след центриране от корнер и вкара за 2:2.

Само три минути по-късно Монако отново поведе и този път не изпусна преднината си. Левият бек на гостите Исмаил Якобс шутира, Булка отрази удара му, но при добавката Александър Головин беше безпощаден и донесе победата на "монегаските".