Фейенорд не сбърка в дербито на Ротердам, разгромна победа за ПСВ

Шампионът Фейенорд спечели с 2:0 градското дерби срещу Спарта (Ротердам) от 21-ия кръг на Ередивизи. Отборът на Арне Слот не допусна гол в пети пореден мач и сравнително лесно стигна до трите точки.

Давид Ханцко се разписа от дузпа в 57-ата минута, а в 63-ата Лутсхарел Гертруда затвърди успеха на Фейенорд. Защитникът беше точен и преди няколко дни при победата над АЗ Алмкаар (2:0) за Купата на Нидерландия.

Фейенорд събра 49 точки, а лидер с 59 е ПСВ Айндховен. "Филипсите" запазиха комфортния си аванс след разгромен успех с 5:1 над Волендам. Отборът на Марк ван Бомел започна колебливо и Джордан Тезе си авкара автогол във 2-ата минута, но много бързо се реваншира с аистснеция към Исмаел Сайбари, който изравнив 13-ата.

През второто полувреме голове на Йерди Схаутен (52'), Тезе (74'), Рикардо Пепи (79') и Исаак Бабади (84') показаха нагледно, че разликата в класите между двата тима е огромна. Загубата остави Волендам в зоната на изпадащите с актив от 12 точки, колкото има и последният в класирането Витес.

Изостаналият рано през сезона Аякс загуби с 2:3 от Хееренвеен и не можа да измести АЗ Алкмаар от четвъртата позиция. Пеле ван Амерсфоор и Осаме Сарауи дадоха преднина на домакините до почивката, а в началото на второто полувреме Ван Амсрфоор направи резултата 3:0 в полза на Хееренвеен. Малко след това Павел Бошниевич си вкара автогол, а в 79-ата минута Чуба Акпом върна с пълна сила интригата, но до края Аякс не успя да изравни.

В друг мач от неделната програма на Ередивизи Утрехт срази с 4:0 Фортуна (Ситард) и се изкачи на 9-о място в таблицата с 26 точки.