Balkan Grand Prix 6

Намери се кой да спре победната серия на ПСВ

ПСВ Айндховен не успя да спечели гостуването си на Утрехт от 18-ия кръг на Ередивизи - 1:1. По този начин беше сложен край на победната серия на "филипсите" от началото на сезона. Отборът на Петер Бош обаче остава убедителен лидер в класирането, с цели 10 точки пред шампиона Фейенорд.

ПСВ започна силно срещу Утрехт и поведе още в 7-ата минута. Сержиньо Дест центрира от левия фланг, а Йоан Бакайоко беше точен с глава. През второто полувреме обаче по-чистите положения бяха пред вратата на Валтер Бенитес. В 53-ата минута домакините откраднаха топката в противниковата половина, последва пас към Отман Бутаид и белгийският нападател опъна мрежата.

До края на срещата най-добрата възможност за гол се откри пред Ървинг Лозано, но ударът на мексиканеца срещна гредата. В заключителните минути пък Бутаид пропусна да донесе победата на Утрехт. Третото поредно равенството в първенството остави домакините на 14-о място в класирането с 19 точки, колкото имат още Фортуна (Ситард), Алмере Сити и Хераклес.

Фейенорд се възползва от грешната стъпка на ПСВ и съкрати изоставането си от върха. Тимът от Ротердам се наложи с 2:1 при визитата си на Витес, а победното попадение падна в 83-ата минута и негов автор стана резервата Ондрей Лингър. Чехът се бе появил на терена малко по-рано и бързо успя да накаже разсеяна проява на бранителите на домакините. Преди това Фейенорд поведе с попадение на Лутсхарел Гертруда в 22-ата минута, а Амин Бутра се разписа за Витес в 76-ата.

Аякс продължи възходящото си представяне под ръководството на Джон ван'т Шип. Грандът от Амстрдам разгроми с 4:1 Валвайк и заема пета позиция в подреждането. Брайън Броби отбеляза два гола до почивката, а след нея пропусна дузпа. 19-годишният исландец Кристиан Хлинсон и Стивън Бергюс също бяха точни за Аякс. Попадението за гостите реализира Мичел Крамер. Аякс няма загуба в Ередивизи от края на октомври, когато беше разбит с 2:5 от ПСВ

Спарта (Ротердам) отново показа, че играе слабо у дома и загуби с 0:2 от Го Ахед Ийгълс. Въпреки това, Спарта остава в топ 8, а Го Ахед вече е 6-и.