След срещата на БФС с професионалните клубове

Монца и Верона не успяха да се победят

Монца и Верона завършиха наравно 0:0 в мач от 24-ия кръг на Серия А. За домакините това бе второ поредно равенство в шампионата, а за гостите крачка към проблясващата крехка светлина на надеждата за спасение. Двата тима си размениха по едно добро положение в първите двайсет минути на срещата, когато първо Дарко Лазович стреля опасно за Верона в началото на срещата, а Андреа Колпани засече опасно центриране над напречната греда.

Домакините получиха дузпа в 69-ата минута за събаряне на техен играч в наказателното поле, но впоследствие тя бе отменена след консултация с ВАР. С тази точка Монца все пак няма загуба в последните си три шампионатни срещи и в на 11-ото място в класирането. Верона пък продължава да е в зоната на изпадащите, но с днешното равенство се изравниха с Удинезе, който е точно над линията на опасната зона, като и двата тима имат по 19 точки.

Снимки: Gettyimages