Фиорентина изригна след трите поредни загуби

Фиорентина реагира по най-добрия начин на серията си от три загуби и записа най-изразителната си победа в Серия “А” през сезона - 5:1 срещу Фрозиноне на свой терен. Този успех приближи “виолетовите” само на точка до петия Рома.

Привлеченият под наем точно от “вълците” Андреа Белоти вкара първия си гол за тима, след като в 16-ата беше точен за 1:0.

След още само три минути авансът на Фиорентина беше удвоен след попадение на Жонатан Иконе.

Всичко беше решено минута преди паузата, когато Лукас Мартинес Куарта покачи на 3:0 след засичане с глава и сигнал от технологията на голлинията.

В 53-тата Николас Гонсалес напомни за себе си с красив гол за 4:0.

Едва след това Фрозиноне, който в предишния кръг беше измъчил Милан (2:3), намали чрез Лука Мацители от фал в 66-ата.

Отборът от Флоренция обаче вкара още веднъж - чрез Антонин Барак пет минути преди края.

Това обаче не е най-голямата победа на Фиорентина през сезона въобще, защото през октомври “виолетовите” прегазиха Чукарички с 6:0 в среща от груповата фаза на Лигата на конференциите.