ПСЖ се справи с Лил без Мбапе

Пари Сен Жермен победи Лил с 3:1 на "Парк де Пренс", въпреки че Луис Енрике даде почивка на някои от основните си играчи. Юсуф Язъджъ изненада домакините с гол в шестата минута. Парижани обаче бързо стигнаха до пълен обрат след две грешки на Александро Рибейро. Първо той подари топката на съперника и Гонсало Рамош изравни, а след това бразилският бранител си отбеляза автогол. Рандал Коло Муани отбеляза третото попадение за домакините в 80-ата минута.

ПСЖ увеличи преднината си на върха, като вече води с 11 точки пред втория Ница, който играе утре. Звездата на парижани Килиан Мбапе бе на резервната скамейка, но не влезе в игра. Той имаше проблем с глезена. В титулярния състав не бяха още Джанлуиджи Донарума, Ашраф Хакими и Уарен Заир-Емери. Луис Енрике ги запази с оглед на предстоящия първи мач от осминафиналите на Шампионската лига срещу Реал Сосиедад в сряда.

Лил стартира агресивно двубоя и с висока преса опита да притесни съперника. В шестата минута Тиаго Сантош преодоля Бералдо и навлезе в наказателното поле. Той опита да намери съотборник, а след рикошет топката се озова в Язъджъ, който я прати в мрежата.

Преднината на гостите не се задържа дълго поради грешка на Александро Рибейро. Бразилският бранител загуби топката в опасна зона пред наказателното поле. Дембеле се ориентира отлично и постави кълбото на тепсия за Рамош пред опразнената врата. ПСЖ бързо започна да доминира и вторият гол не закъсня. В 17-ата минута Рибейро допусна втора фатална грешка. Той отклони центриране на Фабиан Руис и прати топката в собствената си врата.

Асенсио имаше отлична възможност, когато бе отсъден фал на границата на наказателното поле, но не успя да насочи достатъчно добре удара си. Лил беше объркан, а грешките на Рибейро продължиха. Парижани контролираха събитията на терена, но не бяха ефективни в завършващата фаза на атаката. Дембеле създаваше сериозни проблеми на защитата на гостите. Поредният му пробив отляво завърши с подаване към Асенсио, който бе на прекрасна позиция. Той отправи нисък удар, а Шавалие направи блестящо спасяване.

Второто полувреме започна с две прекрасни възможности за ПСЖ. Първо Рамош не се възползва, а след това Асенсио пропусна отличен шанс. Испанецът открадна топката, но от границата на наказателното поле стреля слабо и право във вратаря. По-късно и Мукиеле не успя да завърши успешно, след като проби към вратата.

След период на затишие се стигна до нова блестяща намеса на вратаря на гостите. Шавелие отрази силен удар на Коло Муани. Малко по-късно той отново трябваше да се намесва след пробив на резервата Баркола. Пропуските на парижани можеше да бъдат наказани в 79-ата минута, когато защитата им не се справи добре и Язъджъ имаше добра възможност, но ударът бе блокиран. Секунди по-късно интригата в двубоя приключи след прекрасен пробив на Баркола, който намери Коло Муани, а нападателят направи резултата 3:1.

До края Шевалие се намеси отлично още няколко пъти. Той се справи със силен удар на Баркола при най-опасната ситуация. В добавеното време Исмаили имаше възможност да се разпише след пробив на Унас, но ударът му бе блокиран от Мукиеле.

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН - ЛИЛ 3:1
0:1 - Язъджъ (6)
1:1 - Рамош (10)
2:1 - Рибейро (17-авт)
3:1 - Коло Муани (80)

Снимки: Imago