Арда завърши контролите с победа над руснаци

Арда успя да победи Рубин (Казан) с 2:1 в контролна среща в Турция. Двата тима си спретнаха интересен двубой, в който и трите попадения паднаха през първата част. Тонислав Йорданов (30’, 38’) беше точен на два пъти за родния представител, а Грицаенко вкара за руснаците (42’). През второто полувреме Рубин владееше изцяло инициативата и натисна българския тим, но момчетата на Александър Тунчев се справиха с атаките на противника и запазиха своя аванс. Това бе последна контрола за Арда през тази зима. Срещата бе излъчена на живо по Sportal.bg.

Двубоят започна без особено интересни положения през първите минути. Родният тим на няколко пъти се доближи до наказателното поле на руснаците, но така и не създаде опасно положение.

В 26-ата минута Арда можеше да открие резултата с първата си по-интересна ситуация. Принц центрира добре отляво и намери Тонислав Йорданов, който скочи и засече топката. За негово нещастие обаче тя мина покрай страничния стълб. Няколко секунди по-късно Боби Цонев отправи нисък удар, но вратарят на Рубин изби в корнер.

В 30-ата минута натискът на Арда даде резултат и родният тим откри резултата. Принц отправи високо центриране отляво към наказателното поле, а там вратарят на руския тим увисна и не успя да улови. Така кълбото кацна на главата на Тонислав Йорданов, който добре засече и реализира за 1:0.

В 37-ата минита Тилев отправи изстрел с глава, но топката бе спряна от бранител в зелено с ръка. Така реферът беше принуден да свири наказателен удар, който Тонислав Йорданов успя да вкара - 2:0.

Още с първата си възможност в мача обаче Рубин успя да върне едно попадение. След центриране от корнер Грицаенко бе оставен необезпокояван и засече, за да направи резултата 2:1 в 42-ата минута.

Второто полувреме започна без интересни ситуации, но с натиск от страна на руския тим. Рубин бе по-активен през началните минути, а в 63-ата Мартинович можеше да изравни, но пропусна да засече топката на 2-3 метра от голлинията на Арда.

Натискът на футболистите в зелено продължаваше и в 78-ата минута Вада стреля опасно. Кълбото обаче излезе в аут. До края на мача Рубин продължаваше да натиска, но Арда удържа победата.

АРДА 2:1 РУБИН

1:0 Тонислав Йорданов (30)
2:0 Тонислав Йорданов (38) - д.
2:1 Грицаенко (42)

Стартови състави:

Арда: 1. Господинов, 20. Лозев, 18. Джелал, 4. Стоев, 12. Принц, 80. Котев (к), 21. Б. Цонев, 7. Тунгара, 33. Тилев, 26. Мами, 18. Т. Йорданов;

Рубин: 22. Дюпин, 27. Грицаенко, 15. Вуячич, 4. Мартинович, 51. Рожков, 23. Базруков, 7. Ранджелович, 6. Иву, 77. Вада, 11. Чумич, 12. Даку.