Селта с важна победа в Памплона

Селта постигна важна победа в битката за оцеляване. Тимът на Рафаел Бенитес спечели с 3:0 гостуването си на Осасуна и се отдалечи на три точки от зоната на изпадащите. Тимът от Виго си подсигури успеха през първото полувреме, когато отбеляза два гола за една минута. Йорген Странд Ларсен откри резултата в 24-ата минута, а Лукас де ла Торе се разписа секунди по-късно. Третото попадение бе дело на резервата Анастасиос Дувикас в края на двубоя.

За Селта това бе едва втори успех като гост в Ла Лига за този сезон. След него тимът изпревари Севиля и Майорка, като се изкачи до 15-ата позиция. Осасуна е 12-ти с актив от 26 точки.

Осасуна владееше повече топката и създаде първите опасности, които се откриха пред Раул и Будимир. Селта играеше търпеливо, като чакаше грешки на съперника, за да организира контраатаки. Именно по този начин гостите поведоха с попадение на Ларсен. Домакините нямаха възможност да се съвземат и получиха нов гол, дело на Де ла Торе.

Тимът на Арасате не се отказа, но знаеше, че задачата му вече е изключително трудна. В началото на втората част Ибанйес бе близо до намаляване на резултата. Осасуна натисна и имаше сериозно предимство, но това не се изразяваше в чисти голови ситуации. В края Селта стигна до втори гол, който бе реализиран от резервата Дувикас.

Снимки: Imago