ЦСКА се спаси след обрат срещу Черно море във Варна

Отборът на ЦСКА успя да запише 3-а поредна и общо 10-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Александър Попов сътвориха много труден обрат и се наложиха като гости на Черно море (Варна) с 3:2 (25:22, 22:25, 25:27, 25:19, 15:10) в среща от 14-ия кръг на първенството, играна тази вечер пред около 500 зрители в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така "червените" остават 4-и във временното класиране с 28 точки след 10 победи и 4 загуби, с колкото е и шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас), който е на 3-о място с 31 точки. Черно море пък е на 9-а позиция с 5 победи, 9 загуби и 16 точки, колкото има и 8-ият Пирин (Разлог), но с по-добро геймово съотношение.

В следващия, междинен, 15-и кръг ЦСКА приема лидера Дея спорт (Бургас) в дербито на кръга, докато варненци гостуват на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Мачовете са съответно във вторник (6 февруари) от 19,00 часа и в сряда (7 февруари) от 18,00 часа.

Гостите от ЦСКА взеха първия гейм при 25:22, но отговорът на варненци беше бърз като те успяха да се върнат в играта след 25:22 във втората част. Това мотивира домакините от Черно море, които измъкнаха третия гейм при 27:25. "Червените" обаче показаха здрави нерви и вкараха мача в тайбрек след 25:19. В решаващата пета част ЦСКА беше по-концентрираният отбор и записа победа след 15:10 и 3:2.

Най-полезен за ЦСКА стана Страхиня Бързакович с 22 точки (3 блока, 1 ас и 51% ефективност в атака - +13), а Александър Симеонов добави още 17 точки (3 блока, 1 ас, 59% ефективност в атака и 43% позитивно посрещане - +13) за победата. Тодор Костов и Тодор Вълчев пък се отчетоха с по 13 точки за успеха.

За домакините от Черно море Симеон Димитров реализира 21 точки (62% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане - +10), а опитният Мирослав Градинаров завърши с 18 точки (1 блок, 2 аса и 52% ефективност в атака - +2), но и това не помогна за победата.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ЦСКА 2:3 (22:25, 25:22, 27:25, 19:25, 10:15)

ЧЕРНО МОРЕ: Маркус Кеел 2, Мирослав Градинаров 18, Симеон Димитров 21, Кристиян Димитров 9, Борис Начев 7, Виктор Йосифов 13 - Мартин Иванов-либеро (Стасис Ляшчинскас 5, Ивайло Георгиев-либеро)

Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ

ЦСКА: Владимир Станков 3, Страхиня Бързакович 22, Александър Симеонов 17, Тодор Вълчев 13, Тодор Костов 13, Стойко Ненчев 11 - Мартин Божилов-либеро (Хорхе Гарсия 4, Иван Михал 1)

Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Вътрешни снимки: Facebook Народен Спорт

Снимки: Startphoto