Два гола на ново попълнение донесоха точка на Бърнли срещу Фулъм

Бърнли и Фулъм поднесоха впечатляващ сблъсък за феновете завършил 2:2 в мач от 23-ия кръг на Премиър лийг. “Котиджърс” поведоха с попадения на Жоао Палиня (17’) и Родриго Муниз (21’) през първата част, но през второто полувреме домакините стигнаха до равенството с два гола на Давид Датро Фофана (71’, 90’).

Гостите от Лондон успяха да излязат напред едва след изминаването на четвърт час игра, когато португалският полузащитник Палиня стигна до кълбото след центриране от корнер на първа греда и реализира за 0:1. Само четири минути по-късно те вече водеха с две попадения, след като топката стигна малко случайно до Родриго Муниз след изчистване, а той успя да прехвърли Джеймс Трафорд.

Играчите на Фулъм можеха да стигнат и до трети гол в началото на втората част, но футболистите на Марко Силва не успяха да се възползват от своите възможности. Равенството в двубоя бе възстановено двайсет минути преди края на двубоя след контраатака, която завърши с центриране на Лоренц Асиньон към Датро Фофана, а той реализира. Почти по идентичен начин в добавеното време се стигна и до равенството, като отново котдивоарецът бе на правилното място и реализира през Бернд Лено за 2:2. За Фулъм това бе второ последователно равенство и трети пореден мач без победа. Домакините от Бърнли пък имат едва три успеха от началото на шампионата и са предпоследни.

Снимки: Gettyimages