Лидерът Дея се затрудни, но срази Берое

Волейболистите на Дея спорт (Бургас) остават лидери в efbet  Супер Волей, след като се наложиха над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:21) в среща от 14-и кръг на шампионата, изигран в зала "Младост".

Воденият от Франческо Кадеду тим има 38 точки в актива си (13 победи, 1 загуба), беройци са шести с 20 точки (7 победи, 7 загуби).

В следващия кръг Дея среща ЦСКА, на 6 февруари (вторник), а старозагорци се изправят срещу Нефтохимик 2010 (Бургас) ден по-късно.

Преди мача Дея спорт показа Купата на България, която извоюва в София.

Ас на Валентин Братоев изведе Дея напред с 2:0 в началото на двубоя. Блокада на Димитър Василев спря атака на Спас Байрев - 5:1. Валентин Братоев атакува мощно за 6:2. Димитър Василев атакува технично за 7:2. Спас Байрев атакува в антената и 9:2. Стоян Димитров замени Спас Байрев. Николай Учиков атакува мощно за 13:5. Единична блокада на Иван Латунов - 8:15. Троен блок на Берое спря атака на Николай Учиков - 10:16. Блокада на Иван Латунов спря нова атака на Николай Николов - 11:16. Единична блокада на Георги Братоев спря атака на Руси Желев - 18:11. Мирослав Живков взе второто си прекъсване в първата част за Берое. Николай Учиков се справи с тройна блокада за 19:11. Отлична комбинация Георги Братоев - Николай Николов - 20:13. Блокада на Николай Николов - 21:13. Николай Учиков атакува по блокадата за 23:15. Атака на Теодор Тодоров изведе бургазлии до геймбол - 24:16. Николай Учиков заби последната точка в първата част за 25:17.

Николай Учиков атакува по правата от зона 2 и Дея поведе с 4:2 в началото на втората част. Блокаут на Руси Желев - 3:4. Ас на Константин Нечев - 8:9. Успешна блокада за волейболистите на Берое изравни резултата при 10:10. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Гостите от Берое успяха да поведат с 16:14. Единична блокада на Николай Николов спря атака на Спас Байрев и Дея поведе със 17:16. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Ас на Спас Байрев и Борое поведе с 22:21. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Мощна атака на Спас Байрев и 23:21. Тодор Димитров би сервис в аут и старозагорци стигнаха до геймбол при 24:22. Петер Шулиста атакува по блокадата и Берое спечели втората част с 25:22.

Блокада на Иван Латунов срещу атака на Николай Учиков даде преднина на Берое в началото на третата част с 5:3. Атака на Иван Латунов и 6:4. Волейболистите на Берое дръпнаха с 10:8. Руси Желев бе оставен без блокада и той не сгреши в атака за 13:10. Николай Учиков атакува по блокадата за 14:15. Спас Байрев атакува в аут и равенство при 15:15. Блокада на Николай Учиков спря атака на Петер Шулиста и Дея поведе с 16:15. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Ас на Георги Братоев - 17:15. Технична атака на Димитър Василев - 19:17. Троен блок спря атака на Николай Учиков - 18:19. Димитър Василев атакува по острия диагонал за 21:19. Иван Латунов атакува остра топка в центъра - 20:21. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Руси Желев се справи отлично в атака за 21:22. Спас Байрев атакува в аут и бургазлии стигнаха до геймбол при 24:22. Спас Байрев се справи в атака - 23:24. Николай Учиков атакува успешно по диагонала от зона 4 и Дея спечели третата част с 25:23.

Четвъртата част стартира изключително равностойно. Равенството се запази до 7:7. Домакините от Дея успяха да поведат с 12:11. Единична блокада на Николай Николов срещу атака на Иван Латунов и 14:11. Нова блокада на Николай Иванов спря атака на Спас Байрев - 17:12. Мирослав Живков взе прекъсване за Берое. Нова блокада на Николай Николов срещу атака на Руси Желев - 18:12. Старозагорци намалиха разликата до 4 точки при 18:22. Спас Байрев атакува мощно за 19:23. Ас на Иван Латунов - 21:24. Николай Николов атакува остро в центъра и Дея спечели четвъртата част с 25:21 и мача с 3:1 гейма.

За MVP бе отличен Николай Учиков, който заби 24 точки (1 блок, 49% ефективност в атака - +15).

Николай Николов добави още 15 точки (6 блока, 50% ефективност в атака - +13).

Спас Байрев бе най-резултатен за Берое с 16 точки (1 ас, 1 блок, 37% ефективност в атака - +2).

Иван Латунов добави още 10 точки (1 ас, 4 блока, 42% ефективност в атака - +8).

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 3:1 (25:17, 22:25, 25:23, 25:21)
ДЕЯ: Георги Братоев 3, Николай Учиков 24, Валентин Братоев 8, Димитър Василев 9, Николай Николов 15, Теодор Тодоров 8 - Мартин Иванов-либеро (Лукас Мадалоз 1, Тодор Димитров 1, Борислав Николов, Закари Паланкай-Омошеби)
Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУ
БЕРОЕ: Константин Нечев 4, Спас Байрев 16, Руси Желев 9, Петер Шулиста 8, Алекса Поломац 9, Иван Латунов 10 - Петър Каракашев-либеро (Стоян Димитров 1, Николай Захариев 1, Любослав Телкийски)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ