Евро 2024: Англия - Словакия 0:0

ЦСКА с трудна, но чиста победа срещу Дея в Бургас

Волейболистките на ЦСКА започнаха с успех през втория полусезон в женското първенство „Демакс лига“.

Представителките на "червените", водени от Юлия Иванова и Антонина, Зетова се наложиха като гости над Дея спорт (Бургас) с 3:0 (29:27, 25:20, 25:23) в мач от осми кръг, който се игра в зала "Младост".

Така "червените" записаха седма победа в шампионата, като с една загуба и 18 точки продължават да заемат втора позиция във временното класиране.

Тимът на Дея отбеляза пета загуба, като с три успеха и 10 точки запазва пето място в подреждането.

Домакините се хвърлиха с хъс и голяма мотивация в мача. Те изпуснаха реален шанс за спечелят първия гейм и да поведат на ЦСКА. След равностойна игра първи стигнаха до геймбол 24:23, но не успяха. Гостите изравниха 24:24. Още три пъти бургазлийки имаха възможност да спечелят гейма, но не го оползотвориха. Така след 32 минути борба за всяка точка и общо четири пропиляни геймбола от Дея, армейките наложиха волята си с 29:27 и поведоха с 1:0.

Спечелването на оспорвана първа част окрили гостенките. Те се разиграха и показаха възможностите си. Поведоха с 6:3 и 10:6 във втората част. Бургазлиийки отново се опитаха да се върнат, като намалиха пасива си до две точки (16:18). Съставът на ЦСКА обаче преодоля трудното положение. Отново се откъсна (21:17), този път не изпусна инициативата и затвори втория гейм, като поведе с 2:0.

Тимът на ЦСКА поведе ударно с 8:2 в третата част. И когато всичко вървеше към лесно спечелване на мача, волейболистките на Дея отново се вдигнаха. Те постепенно намалиха пасива си и изравниха при 23:23. В решителните моменти опитът на ЦСКА си каза думата. армейките показаха устойчивост и не позволиха изненади, като спечелиха мача с крайното 3:0.

ПЪЛЕН ЗАПИС на мача ДЕЯ - ЦСКА 0:3 - ТУК!!!