Тотнъм се намести в топ 4 след зрелищно дерби с Брентфорд

Тотнъм и Брентфорд изиграха зрелищно лондонско дерби на стадиона на "шпорите", в което си вкараха пет гола, но в крайна сметка тимът на Анге Постекоглу спечели с 3:2 и с този успех влезе в топ 4 на Премиър лийг, измествайки Астън Вила. "Пчеличките" поведоха с гол на Нийл Мопе (15'), но след много силно начало на второто полувреме Тотнъм обърна развоя до 3:1 в своя полза след попадения на Дестини Удоджи (48'), Бренън Джонсън (49') и Ричарлисон (56'). Айвън Тони (67') отново се разписа след завръщането си, но Брентфорд не успя да си тръгне с нищо от "Тотнъм Хотспър Стейдиъм".

Джеймс Мадисън започна като титуляр за първи път от началото на ноември. Иначе Анге Постекоглу бе направил две промени в сравнение с мача с Манчестър Сити за ФА Къп. Оливър Скип също стартира, а Пиер-Емил Хьойберг и Джонсън им отстъпиха местата си.

Капитанът Кристиан Ньоргор се завърна за Брентфорд след контузия. Айвън Тони очаквано водеше атака на "пчелиличките".

Гостите изиграха силно първо полувреме, в което атаките им бяха много опасни. В 12-ата минута Рурслев прати топката във врата на Викарио, но попадението бе отменени заради засада на Йенсен преди това. Само около 90 секунди след това обаче Брентфорд водеше официално в резултата след нова контраатака, при която Тони проби и стреля, Викарио изби, но Мопе направи добавка, промушвайки топката под опита за шпагат на Ромеро.

Тотнъм реагира и създаде две добри възможности, но първо Флекен спаси много опасен удар на Вернер, след който топката отиваше в ъгъла. В 25-ата минута и Рачарлисон стреля опасно от около 25 метра, но топката премина на сантиметри от гредата.

В 36-ата минута пък съвсем малко не достигна на Нейтън Колинс да засече с глава отблизо и да удвои аванса на Брентфорд. След това и Пинок стреля с пета, но встрани от вратата.

В 38-ата Ричарлисон прати топката във вратата, но след като бе фаулирал Колинс, така че правилно този гол не бе зачетен.

Тотнъм владееше топката в над 70% от времето, но на базата на създадените положения Брентфорд заслужено имаше аванс на почивката. В самия край на първото полувреме Викарио спаси и удар с глава на Тони.

Постекоглу пусна Джонсън и Хьойберг за началото на второто полувреме, а Тотнъм бе преобразен и само за няколко минути направи пълен обрат. В 48-ата минута Дестини Удоджи изравни, след като размени подавания с Вернер и стреля. Първият му удар бе блокиран, но добавката бе точна - 1:1. Минута след това отново Вернер проби много добре отляво и центрира ниско към далечната греда, където Бренан Джонсън засече отблизо. В 56-ата минута резултатът вече бе 3:1. Ричарлисон довкара отблизо, след като удар на Мадисън бе блокиран в наказателното поле и топката се озова на пътя на бразилеца.

Брентфорд се окопити след този щурм на Тотнъм в първия 1/4 час на второто полувреме. В 67-ата минута Удоджи сгреши фатално, след като в опита си да върне топката към Викарио изведе Тони, който стреля в ъгъла за 3:2. В добавеното време гостите можеха да измъкнат равенството, но Викарио се намеси блестящо и спаси удар от воле на Баптист.

Снимки: Imago