Едмонд Назарян е най-добър спортист на ОСК ЦСКА за 2023

Представители на борбата спечелиха наградите на обединен спортен клуб ЦСКА за 2023-а. Едмонд Назарян и Мими Христова бяха избрани за най-добри и наградени на церемония в Централен военен клуб в сряда (31.01).

Наградите се проведоха с подкрепата на Съюза на офицерите и сержантите от запаса и резерва. По традиция на събитието присъстваха "червени" легенди, бивши и настоящи спортисти и треньори, фенове на "армейците" и официални лица от държавни институции.

През 2023-а Едмонд Назарян стана европейски шампион в категория до 60 килограма в класическия стил и държавен шампион в по-високата дивизия. Мими Христова се пребори за пребори за злато от европейско и бронз от световно първенство в категория до 68 килограма. 19-годишният Едмонд получи наградата си от своя баща, двукратният олимпийски шампион Армен Назарян. Мими Христова не присъстваше на събитието, но нейният личен треньор Петър Касабов взе статуетката от нейно име.

За най-проспериращи отбори през изминалите 12 месеца са определени: волейболният тим за момчета до 16 години (първо място на Държавно първенство в България), водна топка момчета до 17 години (първо място от Държавен шампионат) и хокей на лед за момчета до 20 години (шампион от Държавно първенство) и най-младият женски футболен отбор на "червените".

В категорията отбор на годината бяха отличени волейболният клуб за жени (второ място в НВЛ) и футболният състав на "армейците", завършил на втора позиция в Първа лига.

Призове за млади надежди спечелиха подрастващите борци на ЦСКА Кристиян Петков, Антонио Таков, Алекс Николов, Валентин Начев и Валентина Лазарова. Със същите награди бяха удостоени и младите шампионки по шах Анджелика Ненова и Ирина Петкова, както и талантливите джудистки София Ангелова и Калина Григорова.

За заслуги към "армейския" спорт бе награден Стефан Христов. Бойците Наим Салим (шампион на България по кикбокс в две категории) и Димо Тонин (шампион на България по бокс за мъже) също получиха награди за постиженията им.

Комплексен победител е отборът по борба на ЦСКА, а същата награда е присъдена и за волейболистките на "червените".

На събитието спортният министър Димитър Илиев направи обръщение, а сред специалните гости бе и Кубрат Пулев. Бившият претендент за световна титла в профи бокса получи специална награда "Армейска слава".

Поздравителен адрес имаше и от президента на Република България Румен Радев.

Снимки: Борислав Цветанов