Крумовград продължи победния си ход в Турция

Крумовград постигна третия си успех в контролите на турска земя. Отборът на Станислав Генчев се наложи над иранския Гол Гохар с 2:0 в проверка, която беше предавана на живо по Sportal TV и Sportal.bg.

Крумовградчани отбелязаха по едно попадение в двете полувремена. Серкан Юсеин откри резултата в 22-рата минута, а след почивката Момчил Цветанов (59’) удвои. По този начин тимът остава непобеден в четирите си изиграни контроли - три победи и едно равенство.

През втората част в игра за българския отбор се появи каращият проби нападател Ламине Тал, който идва от дубъла на Рома. Следващият мач на Крумовград е срещу Борац (Баня Лука) на 5-и февруари.

Зимна подготовка на отборите от efbet Лига (обновена)

В 5-ата минута Октай Юсеин получи топката на удобна позиция в наказателното поле, но диагоналният му удар не попадна в очертанията на вратата.

Малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача Матей Шимич беше близо до това да си отбележи автогол. Защитникът засече центриране пред вратата на крумовградчани и изпрати топката към горния десен ъгъл, но Янко Георгиев се намеси блестящо и изби в корнер.

В средата на първото полувреме Крумовград поведе. Иранците сбъркаха при изнасянето на кълбото под натиска на Алекс Колев - първо стражът на Гол Гохар действа неубедително, а впоследствие и защитник на тима подаде към Серкан Юсеин, който нямаше какво друго да направи, освен да реализира в опразнената врата.

В 35-ата минута Божидар Кацаров се протегна за една топка и получи разтежение, което не му позволи да продължи участието си в двубоя. На негово място в игра се появи Калоян Пехливанов.

Малко след това играч на Гол Гохар бе оставен непокрит в близост до вратата на българския отбор, но изстрелът му с глава премина встрани от лявата греда.

В 41-вата минута Алекс Колев шутира силно от фал в близост до наказателното поле на иранците, но кълбото профуча покрай целта.

В 57-мата минута футболист на Гол Гохар стреля коварно от далечно разстояние, но Янко Георгиев внимаваше и не допусна изненада.

120 секунди по-късно крумовградчани удвоиха преднината си. Диего Рапосо пусна топката към Момчил Цветанов, който нанесе много хубав удар към далечния ъгъл и не остави шансове на противниковия вратар.

В 68-мата минута иранците бяха близо до това да намалят изоставането си. Играч на Гол Гохар стреля директно от фал на сантиметри от вратата.

Малко след това каращият проби в състава на Крумовград Ламине Тал опита акробатично изпълнение със задна ножица, което обаче се оказа неуспешно.

Последваха още няколко страхотни спасявания на Янко Георгиев, които отчаяха нападателите на иранския отбор. В оставащото време до края на двубоя нямаше други попадения и тимът на Станислав Генчев записаха трети успех в контролите.

КРУМОВГРАД 2:0 ГОЛ ГОХАР

1:0 Серкан Юсеин (22)
2:0 Момчил Цветанов (59)

Стартов състав:

КРУМОВГРАД: 1. Янко Георгиев, 91. Вячеслав Велев, 5. Матей Шимич, 44. Божидар Кацаров, 18. Клайдер Маседо, 7. Момчил Цветанов, 88. Ренан Ареяш, 10. Серкан Юсеин, 13. Диего Рапосо, 77. Октай Юсеин, 9. Александър Колев

Снимки: Startphoto