Куп пропуски лишиха Берое от победа срещу Марица (Пловдив)

Берое и Марица (Пловдив) завършиха при нулево равенство в контролна среща под Аязмото, която беше излъчвана пряко по Sportal TV и Sportal.bg. Заралии има за какво да съжаляват, след като направиха куп пропуски пред вратата на противника. В самия край на проверката пък "пиратите" удариха греда.

Това бе трети двубой за старозагорци от зимната им подготовка. В първия си мач за 2024 г. тимът на Хосе Луис Ачиари загуби от Саяна (1:2), а след това разби Атлетик (Куклен) с 6:2. Дотук Марица записа една победа, две равенства и едно поражение в контролите.

В осмата минута Вия получи добро подаване зад гърба на защитата, но вратарят на Марица излезе напред и първи стигна до топката.

Малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача Вини Трибуле бе изведен по десния фланг, навлезе с кълбото с наказателното поле и нанесе удар, който обаче попадна право в ръцете на Илия Николов. Секунди по-късно стражът на "пиратите" се намеси подобаващо и срещу Себастиан Вия.

В средата на първото полувреме Вия намери Трибуле на отлична стрелкова позиция, но изстрелът на последния не намери очертанията на вратата.

В 32-рата минута Станислав Маламов шутира силно от границата на наказателното поле, но Артур Мота внимаваше и улови топката без проблем. Три по-късно Милен Танчев стреля опасно по диагонала, но след рикошет в крака на играч на Берое, се стигна до корнер.

В 38-мата минута се получи разбъркване в пеналтерията на Марица, а Енцо Еспиноса се оказа най-съобразителен и нанесе хубав удар, който обаче беше отразен от Николов. При последвалия корнер футболист на заралии се извиси над всички, но и този път вратарят на "пиратите" се оказа последна пречка пред гола.

В самия край на първата част Стефан Гаврилов имаше добра възможност да открие резултата, но и неговият изстрел премина встрани от целта.

Oще в началото на второто полувреме играч на Берое стреля от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от десния страничен стълб. Малко по-късно Домовчийски и Маламов взаимодействаха добре, но ударът на последния беше неточен.

Последваха равностойни минути, в които нямаше опасности пред двете врати. Така се стигна до 85-ата минута, когато двама футболисти на старозагорския тим разиграха добре помежду си, а стражът на Марица излезе добре и скъси дистанцията до атакуващия играч.

В следващата атака пък пловдивчани имаха страхотен шанс да изтръгнат победата, но топката се спря в страничната греда и резултатът се запази непроменен.

БЕРОЕ 0:0 МАРИЦА

Стартови състави:

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 6. Муса Диало, 3. Франко Минго, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 24. Стефан Гаврилов, 12. Темитопе Акинжогунла, 7. Роналдо Камара, 20. Сегундо Пачаме, 21. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле

МАРИЦА: 1. Илия Николов, 2. Свилен Щерев, 3. Атанас Ташолов, 4. Мартин Газиев, 5. Илиян Йорданов, 6. Стефан Попов, 7. Янко Ангелов, 8. Милен Танчев, 9. Станислав Маламов, 10. Георги Трифонов, 11. Веселин Марчев