Кристъл Палас възкръсна срещу Шефилд за първа победа в Премиър лийг през 2024 г.

Отборът на Кристъл Палас надви тима на Шефилд Юнайтед с 3:2 в среща от 22-ия кръг на Премиър лийг. Новаците повеждаха на два пъти с головете на Бен Бреретон (1’) и Джеймс МакАтий (20’), лондончани изравняваха с точния мерник на Еберечи Езе (7’, 28’), а победният гол бе отбелязан от Майкъл Олисе (67’).

Успехът даде аванс от 6 точки над зоната на изпадащите за лондончани, докато техният съперник продължава да е закотвен на дъното на цели 9 пункта от спасението

Цели четири гола паднаха през първото полувреме, като откриващите тридесет минути предложи взривоопасно начало.

Веднага след изпълнението на центъра бе изпратено подаване към Бен Бреретон, който бе в близост до наказателното поле, напредна, стреля по диагонал в коридор и шокира домакините.

“Орлите” в никакъв случай не се стъписаха и се нуждаеха от само четвърт час, за да възстановят равенството. След продължително разиграване пред пеналтерията на гостите Майкъл Олисе изсипа топката, а Еберечи протегна високо крак във въздуха, изненадвайки стража Иво Гърбич.

Радостта на Палас продължи съвсем кратко и само 180 секунди по-късно новаците отново излязоха напред. Вдъхновени от изравняването домакините потърсиха веднага пълния обрат, но допуснаха грешка при изнасянето и в центъра на терена проби Оливър Макбърни, напредна в съперниковата половина и дълбоко напред намери Джеймс МакАртий, а той прехвърли елегантно вратаря Дийн Хендерсън.

Палас отново не се предадоха лесно и този път изравниха само осем минути по-късно. Езе получи подаване на границата на наказателното поле, залъга бранителите пред него и веднага нанесе топовен шут в разкрилия се коридор.

Победното попадение падна след почивката в средата на второто полувреме. Съперниците се втурнаха в атаки, тъсейки успеха. “Орлите” успяха да си върнат за събитията в откриващата част, като хванаха противника на контраатака. Олисе намери Отета, който напредна в наказателното поле, а там халфа опита да отправи бърз пас към играч в червено-син спортен екип, но бранителите на гостите застанаха на пътя на топката. Коженото кълбо стигна след няколко рикушета отново до Олисе, който стреля отвъд пеналтерията и наказа новаците в елите.

В края се игра продължение над десет минути, но гостите така и не намериха път поне до точката, като шансовете им за оцеляване започват все повече да намаляват. Лондончани пък все повече започват да намират своята игра и успяха да запишат втората си победа за последните три мача в Премиър лийг.

Снимка: Crystal Palace F.C.// Twitter