Таджикистан стигна до четвъртфиналите

Таджикистан се класира за четвъртфиналите на Купата на Азия след победа с дузпи над Обединените Арабски Емирства. Срещата завърши 1:1 в редовното време, гол не падна в продълженията, а тимът от Средна Азия спечели с 5:3 при дузпите.

Таджикистан доминираше през целия двубой, но успя да вкара само един гол. Вахдат Ханонов откри резултата след половин час игра. Отборът на Пауло Бенто изравни в самия край. В добавеното време Калифа Ал Хасхеми се разписа и върна надеждите на ОАЕ, но те приключиха при изпълнението на 11-метрови наказателни удари. На четвъртфиналите тимът на Петар Сегрт ще срещне победителя от двубоя между Ирак и Йордания.