Верона и Фрозиноне не излъчиха победител

Верона и Фрозиноне завършиха наравно 1:1 в мач от 22-ия кръг на Серия А. Домакините откриха резултата в последната минута на на първата част от дузпа благодарение на Томас Суслов (45’), а малко преди това пропуснаха 11-метров удар пропусна Ондрей Дуда. Кайо Жорже 59’) обаче изравни след час игра.

Футболистите на Марко Барони започнаха много активно двубоя, като Дарко Лазович пропиля добра възможност да изведе своя тим напред още в първите минути. Гостите отговориха с неточен изстрел на Абду Харуи, който нацели дясната греда. Пет минути след изминаването на половин час игра Таджин Нослин падна в наказателното поле. Първоначално съдията не показа интерес към ситуацията въпреки сериозните протести на играчите. Той получи сигнал от ВАР да прегледа втори път на монитор ситуацията, след което промени решението си и посочи бялата точка. Стефано Турати обаче отрази удара на Ондрей Дуда, а Дарко Лазович не успя да уцели вратата при добавката. Само няколко минути по-късно обаче Верона получи нова възможност от 11-метров наказателен удар, този път за игра с ръка на бившия халф на Левски Махди Бурабия. Томас Суслов пое отговорността при втората дузпа и този път грешка нямаше.

Гостите от Фрозиноне успяха да изравнят още в 58-ата минута, когато Кайо Жорже надскочи отбраната на домакините и реализира за 1:1. Тимът на Еузебио Ди Франческо можеше дори да стигне до пълен обрат и успех в последните минути на редовното време, когато Уалид Шедира стреля с глава от границата на малкото наказателно поле, но ударът му премина покрай гредата. Това бе втори пореден двубой без поражение за гостите от Фрозиноне, които с 23 точки са на 13-ото място в класирането. Верона пък е 16-и с 18 пункта, но има три поражения в последните си пет сблъсъка.

Снимки: Gettyimages