Австралия разби Индонезия, но задачата на четвъртфиналите ще е много по-сложна

Австралия спечели с 4:0 срещу Индонезия в първия осминафинал от Купата на Азия. Един от фаворитите в турнира не остави никакви съмнения в своето превъзходство, отбелязвайки по две попадения в двете полувремена на двубоя. Те поведоха още в 12-ата минута след автогол на Елкан Багот, а Мартин Бойл (45’) сякаш до голяма степен реши интригата в двубоя. Футболистите на Греъм Арнолд не показаха най-доброто, на което са способни през втората част, но все пак държаха инициативата и с нови две попадения в края на двубоя на Крейг Гуудин (89’) и Хари Соутар (90’) разбиха окончателно своя противник.

Играчите на Австралия откриха резултата още в 12-ата минута, когато центриране отдясно на Джаксън Ървайн рикошира в крака на Елкан Багот направи топката неспасяема за Арнандо Ари Сутариади. “Кенгурата” продължиха да са по-настоятелният тим на терена и логично удвоиха преднината си в последната минута на първата част, когато след спокойно разиграване играчите в жълто и зелено рязко вдигнаха скоростта, а ново опасно центриране отдясно бе засечено от Мартин Бойл на метър от голлинията за 2:0.

През второто полувреме темпото в двубоя, както и интригата в него видимо спадна, като преобладаваха повече физически сблъсъци, но не и някакви по-опасни положения пред двете врати. Футболистите на Индонезия направиха няколко плахи опита да постигнат нещо повече в атака, но без особен успех. Така се стигна до последните минути на срещата, когато отново тази станала изключително важна дясна зона достави центриране, първоначалният удар бе отразен от стража на индонезийците, но Гуудин бе на място, за да реализира. Още с подновяването на срещата играчите в жълто отново поднесоха центриране от десния фланг, което бе засечено от Хари Соутар, който сложи точка на спора с четвърто попадение.

Австралия обаче ще има трудна задача да се изправи на четвъртфиналите срещу победителя от осминафинала между Саудитска Арабия и Южна Корея, които са други два от фаворизираните тимове в Купата на Азия.