Десетима от Ювентус не успяха да надвият предпоследния в Серия „А“

Лидерът в Серия „А Ювентус допусна грешна стъпка в борбата си за Скудетото, след като направи домакинско реми 1:1 срещу предпоследния в класирането Емполи в двубоя помежду им от 22-рия кръг на италианския елит. „Бианконерите“ заиграха в намален състав още в 18-ата минута заради червен картон на Аркадиуш Милик. Въпреки това именно те поведоха в 50-ата минута с гол на Душан Влахович. Гостите обаче стигнаха до равенството в 70-ата минута чрез попадение на резервата Томазо Балданци. Това е първо реми между двата тима в Торино от 1996 година насам, като то сложи край на серията на „Старата госпожа“ от седем победи във всички турнири.

Масимилиано Алегри предприе само две промени в стартовия състав след победата с 3:0 над Лече. Капитанът Данило получи почивка преди дербито с Интер и така неговото място беше заето от Алекс Сандро. В атака пък Кенан Йълдъз беше заменен от Милик, който стартира като партньор на Влахович. Гостите също бяха подредени в 3-5-2 с Николо Камбиаги и Алберто Чери като нападатели.

Преди началото на двубоя беше почетена паметта на починалата италианска легенда Луиджи Рива с минута мълчание. Още в първите секунди Себастиан Валукиевич стреля с глава при изпълнение на фал, но това не затрудни Войчех Шчесни. В шестата минута Влахович изпълни пряк свободен удар, който беше избит от Елия Каприле. След още шест минути на вратаря му се наложи да се намеси и при шут на Андреа Камбиазо

В 16-ата минута Милик извърши грубо нарушение срещу Чери в центъра на терена, заради което Ливио Маринели първоначално му показа само жълт картон. Главният съдия обаче прегледа ситуацията с ВАР и реши да изгони полския нападател с първия червен картон за "бианконерите" през този сезон. Нещо повече, по този начин Милик ще пропусне дербито срещу Интер в следващия кръг.

В 26-ата минута Шчесни отрази далечен шут на Камбиаги, а малко след това Йосеф Малех не успя да се разпише след корнер. В 35-ата минута вратарят се справи с удар с глава на Емануел Джеси. Точно преди почивката Себастиано Луперто отправи разочароващ удар, а Фабио Мирети пропусна чудесен шанс да даде аванс на домакините след грешка на Джеси. Все пак „Старата госпожа“ взе преднина в резултата, като това стана в 50-ата минута, когато Влахович се разписа с воле след изпълнение на корнер.

Последваха пропуски на Луперто и резервата Матео Канчелиери, но гостите съумяха да възстановят равенството в 70-ата минута благодарение на далечен шут по земя на Балданци. В 77-ата минута "бианконерите" поискаха дузпа за игра с ръка на противников играч, но такава не последва. В 82-рата минута Камбиаги потърси победно попадение за тосканците, но Шчесни отрази неговия удар, с което гарантира равенството в мача.

Така Ювентус засега остава лидер в класирането с актив от 52 точки, но рискува да бъдат задминати от втория Интер (50 пункта и два мача по-малко), ако той спечели неделното си гостуване на Фиорентина. Макар и вече със 17 точки на сметката си, Емполи остава на предпоследното 19-о място.

ЮВЕНТУС - ЕМПОЛИ 1:1

1:0 Влахович (50')

1:1 Балданци (70')

Ювентус: ШчесниГатиБремерСандроКамбиазоМаккениЛокателиМиретиКостичМиликВлахович,

Емполи: КаприлеИсмайлиВалукиевичЛупертоКакачеЖурковскиГрасиМалехДжесиКамбиагиЧери

Снимки: Gettyimages