Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Етър победи Янтра с два късни гола

Етър взе хубава победа в третата си контрола, като се наложи с 2:0 над Янтра (Габрово). Проверката се игра при дъждовно време на градския стадион в Несебър, а попаденията вкараха към края на мача Ивайло Димитров и Брайън Есало.

Черноморец (Бургас) надви Етър

Още в 12-ата минута след остро влизане срещу Моран двата отбора се сдърпаха и реферът показа червен картон на Луис Кордова. С човек по-малко етърци стигнаха до гол, който обаче бе отменен поради засада. Николай Янков след рейд изведе Крум Стоянов, който с удар под плонжа на вратаря прати топката в мрежата, но тъчреферът маркира засада. Минута след това Мартин Николов влезе на мястото на изгонения Кордова.

Мачът бе бърз и двуостър, като атаки имаше и към двете врати, но без опасни удари. В 43-ата минута отново Янков проби отляво и центрира към Диаманка Секу, който миг преди да стреля бе изпреварен от защитник, който изчисти. Топката попадна у Мартин Моран, който овладя и стреля, но вратарят улови.

В 63-ата минута Дани Младенов от фаул стреля на сантиметри над напречната греда, а в 71-ата минута габровци отново направиха пропуск. Етър пък можеше да поведе в 73-ата минута, когато Кольо Станев излезе сам срещу вратаря отдясно и стреля, но стражът успя да избие.

„Болярите“ обаче решиха мача с два бързи гола. В 76-ата минута Дидис Пита отляво центрира перфектно към Ивайло Димитров, който изпревари вратаря и вкара за 0:1. Само след две минути Ловре Кнежевич  от дълбочина изведе Брайън Есало, който финтира защитник и вратаря и удвои. До края Мартин Величков спаси удар от фаул, а етърци имаха възможности и за трети гол.