Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:1

Пет минути се оказаха фатални за Добруджа срещу Енисей

Добруджа допусна тежка загуба с 0:3 от руския втородивизионен Енисей в контролна среща. Проверката в Турция бе втора за добричлии. В първия си двубой играчите на Добруджа загубиха минимално от узбекистанския Буньодкор. През първото полувреме родният тим показа добра игра, но в рамките на пет минути през втората част добричлии допуснаха три попадения.

В 6-ата минута на срещата Осман Шериф засече топката с глава след центриране от корнер, но вратарят на Енисей се намеси. Веднага след това Раздорских се възползва от грешка на бранителите на Добруджа, но стреля в аут.

От самото начало мачът беше доста изнервен, за което спомогна и поведението на съдийската бригада от Казахстан. В 22-рата минута руският тим получи дузпа, което вбеси щаба на наставника Радо Тодоров. Всички футболисти наобиколиха арбитъра, който показа жълт картон на Раел Лолала. Впоследствие съдията отмени решението си след разговор със своя колега край тъча и дузпата беше отменена.

В 27-ата минута Лолала стреля към вратата, но вратарят се намеси чудесно. Срещата се поуспокои в следващите минути и нервните изблици станаха рядкост.

През втората част щабът на Добруджа предприе смени в състава си. Стилиян Николов се намеси отлично при центрирана топка по земята, успоредно на голлинията. Той затвори втора греда и изчисти малко преди нападател да я прати във вратата. В 71-вата минута Окладников беше изпуснат от българската защита, но стреля силно над вратата от отлична позиция за гол. Четири минути по-късно Стилиян Николов нанесе удар от движение, но твърде слаб и пласиран точно във вратаря.

В рамките на пет минути Добруджа допусна три гола в своята врата. Първо Ужгин засече с глава центриране от десния фланг, а две минути по-късно Полшиков проби по лявото крилото, влезе навътре и отбеляза гол-шедьовър, пращайки топката в горния ъгъл на вратата. Окладников направи резултата класически в 80-ата минута. Той изскочи зад гърба на защитата и с добре премерен удар матира стража на българския тим.

В края на мача Бруно Амадо удари страничната греда.

ДОБРУДЖА - ЕНИСЕЙ 0:3
0:1 Ужгин (76)
0:2 Полшиков (79)
0:3 Окладников (81)

ДОБРУДЖА: 1. Георги Аргилашки, 87. Стефан Трайков, 14. Стилян Николов, 3. Димитър Пиргов, 8. Милен Гамаков, 15. Осман Шариф, 19. Ивайло Климентов, 23. Хосе Силва, 17. Раел Лолала, 10. Софиан Диа, 31. Андриан Димитров