Макаби срази Панатинайкос в Белград

В един от най-любопитните мачове от програмата на 23-ия кръг в Евролигата израелският Макаби Тел Авив се наложи над гръцкия Панатинайкос с 90:75 в мач, който се игра в Белград.

Играчите на Макаби стреляха над 50 процента от игра, което бе с близо 10 процента повече от това, което показа баскетболистите на "зелените".

Уейд Болдуин вкара 22 точки за Макаби, а Лоренцо Браун, Джош Небо и Бонзи Колсън добавиха по 14 за победитителите. За Панатинайкос Панайотис Калайцакис отбеляза 17 точки, а Джериан Грант, Кендрик Нън и Константинос Митоглу завършиха с по 13 точки.

Победата изкачи Макаби на шесто място с 13 успеха и 10 поражения, докато Панатинайкос е на четвърта позиция с 14 победи и 9 загуби.

В другите два мача от снощи двата тима в дъното на класирането - Алба Берлин и АСВЕЛ Лион-Вильорбан, постигнаха петите си победи. Алба надигра у дома Цървена звезда с 89:80, докато АСВЕЛ спечели със 76:64 при визитата си на Байерн Мюнхен.

Фенербахче победи с Виртус Болоня с 88:75.

В Истанбул италианският представител водеше след първата четвърт с 25:21, но с много силна игра във втората и третата четвърт, които спечели с общ резултат от 50:31, "фенерите" обърнаха хода на срещата.

Центърът Джонатан Мотли завърши с 23 точки и 11 борби за турския тим, докато за Виртус Ифе Люндберг вкара 17 точки.