Борнемут премаза Суонзи по пътя към 1/8-финала за ФА Къп

Борнемут премаза Суонзи в сблъсъка между двата тима от 4-тия кръг на ФА Къп. "Черешките" се наложиха с 5:0 над "лебедите" и станаха първият отбор, който намери място на 1/8-финалите на турнира.

Головата фиеста започна с три бързи гола на домакините на "Виталити Стейдиъм". Лойд Кели откри резултата в 7-ата минута, засичайки центриране от фаул. Само три минути по-късно Алекс Скот удвои, възползвайки се от пробив и асистенция на Дейвид Брукс. Луис Синистера пък направи резултата класически в 15-ата минута, вкарвайки отблизо.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

И другите две попадения паднаха през първата част. Дейвид Брукс в 35-тата минута се разписа, след като бе изведен на скорост зад защитата. В 44-тата минута и Доминик Соланке добави пети гол, засичайки перфектен извеждащ пас от Синистера.

През втората част голове нямаше, като Борнемут си позволи да спести сили, след като вече си бе осигурил продължаването напред в турнира.