Очаквайте в 18:00 часа: Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник)

Спартак Плевен се справи с Ямбол

Спартак Плевен победи с 80:67 (15:18, 25:19, 22:21, 18:9) Ямбол като домакин в отложен мач от 17-ия кръг на Националната баскетболна лига. Успехът е 12-и за плевенчани, които имат и 5 загуби в сметката си, а Ямбол е с баланс 7-11.

ПЪРВА ЧАСТ

След 5 минути игра двата отбора дадоха заявки за дерби в плевенската зала "Балканстрой", където резултатът беше 9:9. Три минути преди края на частта баскетболистите на Ямбол дори успяха да изненадат съперника си, повеждайки с 2 точки (13:11), след кош на Кевин Хънт. Домакините успяха да изравнят благодарение на Ивко Ивков, който беше точен от линията за наказателни удари, но бързо Ямбол отново излезе напред в резултата (15:13) и в крайна сметка се оттегли с преднина от 3 точки след първите 10 минути (18:15).

ВТОРА ЧАСТ

Двата отбора продължиха да се гонят в резултата, като гостите успяха да запазят крехката си преднина от 2 точки след 4 минути игра (26:24). Тройка на Константин Тошков отново върна предимството на тима воден от Любомир Минчев (27:26), а Цветомир Чернокожев увеличи аванса на своя тим на 3 точки (29:26) след 5 минути игра. Кевин Хънт беше точен при изпълнението на два фала и стопи разликата до точка (28:29). Спартаклии и ямболии обаче не спряха да се преследват и бързо резултата отново беше изравнен - 31:31, при оставащи 3:29 минути до края на втората четвърт. Все пак Спартак успя да се оттегли на почивката с преднина от 3 точки (40:37).

ТРЕТА ЧАСТ

Дербито в Плевен не стихна дори и след паузата, като домакините увеличиха преднината си до 8 точки (51:43) след 3 минути игра. Малко след това тя скочи и до 13 точки (56:43). Гостите обаче не се предадоха и 2:40 минути преди края на частта стопиха пасива си до 6 точки (52:58). Бързо той падна и до 4 точки. Точно с тази разлика приключи и третата четвърт.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ

Още в началото на заключителните 10 минути баскетболистите на Ямбол направиха разликата в полза на домакините едва 2 точки (60:62). След малко повече от 2 минути игра обаче домакините отново дръпнаха, този път с 8 точки (68:60), които бързо бяха стопени на 6, след кош на Кевин Хънт. Тройка на Питър Кис даде глътка въздух на неговия тим, оставайки само на 3 точки от съперника си. След 7 минути игра разликата скочи до 12 точки (77:65). Плевенчани не дадоха шанс на съперника си и успяха да запишат важна победа в сметката си.

За Спартак Плевен Талиб Занна завърши с дабъл-дабъл - 16 точки и 16 борби, 16 точки наниза и Николай Стоянов, а 15 реализира Брайънт Томас.

Питър Кис беше най-резултатен за Ямбол с 22 точки, Николай Михайлов се разписа с дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СПАРТАК ПЛЕВЕН: Алекс Ломакс, Николай Стоянов, Цветомир Чернокожев, Константин Тошков, Брайънт Томас

ЯМБОЛ: Кевин Хънт, Николай Михайлов, Павел Маринов, Питър Кис, Шакил Уолтърс