Съперникът на Лудогорец в Лигата на конференциите изпусна спечелен мач

Сервет направи 3:3 при гостуването си на Винтертур от 19-ия кръг, с който се поднови сезонът в швейцарската Суперлига. Тимът от Женева е съперник на Лудогорец в плейофите на Лигата на конференциите.

Сервет поведе с 2:0 до почивката след попадения на Жереми Гиймено (8') и Дерек Кутеса (30'). Домакините върнаха един гол в средата на второто полувреме, но Бендегуз Бола (72') доближи Сервет до трите точки. В последните 10 минути обаче съставът на Рене Вайлер допусна срив и позволи на домакините да стигнат до равенството.

Това беше четвърто поредно равенство за Сервет в първенството. "Виненочервените" са 4-и в класирането с 32 точки, колкото има и третият ФК Цюрих. Начело е Йънг Бойс с 41 точки, следван от Санкт Гален с 36.

В друг мач вчера Ивердон се наложи с 2:1 над Люцерн и се изкачи на 7-о място в подреждането.