Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Зрелищен гол остави Катар със стопроцентов актив, Китай чака класирането при третите отбори

Актуалният носител на Купата на Азия и домакин на турнира Катар завърши за втори пореден път груповата фаза с пълен актив, след като победи с 1:0 Китай в двубой от Група „А“. Тинтин Макес бе дал на почивка на някои от титулярите си и това даде възможност на китайците, които се бореха за мястото си на 1/8-финалите, да създадат по-добрите възможности преди почивката. Те обаче пропуснаха две много добри ситуации и гол през първата част не падна, а през второто полувреме селекционерът на домакините пусна в игра звездите си и това даде резултат. В 66-ата минута Хасан Ал-Хейдос вкара великолепен гол, след като засече от воле от границата на наказателното поле центриране на Акрам Афиф от ъглов удар. Самият Афиф пропусна да удвои, но това не бе и нужно.

В 88-ата минута Китай стигна до попадение, което обаче правилно бе отменено, тъй като преди това топката бе напуснала терена.

Играч от българското първенство поведе Таджикистан към следващата фаза на Купата на Азия

Така китайците, които не успяха да отбележат нито един гол в груповата фаза, завършиха на трето място в групата, след като Таджикистан победи Ливан и излезе на втората позиция. Селекцията на Александър Янкович все пак има надежда да се класира за елиминациите на турнира, ако попадне сред четирите най-добри трети отбора. Четвърти остава Ливан.