Хеттрик на Журковски осигури успешен дебют на Давиде Никола

Новият треньор на Емоли Давиде Николе направи успешен дебют. Неговият тим записа първа победа от 12 ноември, след като спечели с 3:0 домакинството си на Монца. В основата на успеха бе Шимон Журковски, който реализира хеттрик.

Емполи започна силно и Гиаси бе изведен сам срещу вратаря след отлично подаване на Луперто, но той не успя да преодолее Сорентино. Секунди по-късно, в 12-ата минута, Журковски откри резултата. Полският халф се разписа с прекрасен удар от въздуха.

Домакините имаха предимство и стигнаха до втори гол в 38-ата минута, а негов автор отново бе Журковски. Той се разписа след удар с глава при добавка, след като вратарят първоначално отрази удар на Чери. Луперто изигра силен мач и негови пробиви отляво бяха в основата на първите два гола. Той имаше и решителни изяви в защита, като изби топката малко пред голлинията.

В началото на втората част Монца опита да се върне в мача, но не успя да стигне до гол. Журковски оформи своя хеттрик в 73-ата минута след атака, която той започна. Грешка на Карбони позволи на поляка да напредне. Той отново бе на точното място в точния момент, след като опит на Шпенди бе блокиран.

Снимки: Gettyimages