Рилски спортист мина като товарен влак през Академик, контузия допълнително помрачи настроението при пловдивчани

Отборът на Рилски спортист излезе еднолично на втората позиция във временното класиране на Националната баскетболна лига след седмата си поредна победа в елита. Тимът на Любомир Киров надигра по всички показатели съперниците си от Академик Пловдив с крайното 90:63 (23:13, 25:16, 18:21, 24:13) в двубой от 18-ия кръг на НБЛ, проведен в зала “Арена Самоков”.

Така самоковци вече се намират на само две победи разлика от лидера в подреждането Черноморец, като активът им през сезона е 13-5 спрямо 15-3 за “акулите”. Зад тях дебне ЦСКА с баланс от 12-5 и мач по-малко. Академик пък е на дъното на таблицата с 5-13, колкото има и Левски.

Рилецо константо трупаше преднина в мача и нито за момент не остави съмнение в своето превъзходство. Най-добър за победителите бе влезлия от пейката Алекс Симеонов, който завърши с 24 точки и 8 борби за около 23 минути на терена. Джон Флорвиъс записа още 14 точки и 7 борби, Алън Арнет постигна 12 точки, а Васил Попов се отчете с 10 точки.

Филип Хенри бе най-резултатен за пловдивчани с 14 точки, докато Джерълд Лидел навъртя още 12 точки и 8 борби. Двубоят се превърна в още по-тежък за гостите, тъй като в средата на третата четвърт Николай Маринов получи контузия и бе изнесен от терена на ръце с помощта на своите съотборници.