Де Роси се завърна на „Олимпико“ с победа

Отборът на Рома записа домакинска победа с 2:1 над Верона в ранния двубой от днешната програма на Серия "А". Така дебютът на клубната легенда Даниеле Де Роси като наставник на „вълците“ се оказа успешен.

В 19-ата минута Стефан Ел Шаарауи нахлу в наказателното поле и реши да върне топката за Ромелу Лукаку, който със своя шут я прати в противниковата мрежа. Само шест минути по-късно „джалоросите“ удвоиха своята преднина. Тогава Лукаку центрира в наказателното поле, където Ел Шаарауи отклони топката за капитана Лоренцо Пелегрини, който беше точен отблизо с мощен удар.

След почивката обаче римляните не сътвориха нищо опасно, а „мастифите“ заиграха по-настървено. Така в 56-ата минута Майкъл Фолоруншо се разписа за гостите, но попадението му не беше зачетено поради негов фал в атака срещу Рик Карсдорп. Десет  минути по-късно „джалоблу“ получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Диего Йоренте, но техният капитан Милан Джурич прати топката над вратата с изстрела си от бялата точка. Гостите все пак стигнаха до гол в 76-ата минута, когато Фолоруншо отправи чудесен далечен шут, при който Руи Патрисио не се намеси достатъчно добре. В оставащото време обаче домакините успяха да удържат крехкия си аванс.

Така Рома се изкачи на седмата позиция в класирането с актив от 32 точки, колкото има и осмият Болоня. Верона пък остана на 18-ото място и е в зоната на изпадащите със 17 пункта.

Снимки: Gettyimages