Ямбол не прости на Левски

Ямбол победи с 81:73 (24:14, 17:25; 20:15, 20:19) Левски като домакин в мач от 18-ия кръг на НБЛ. Успехът е седми за тима от Ямбол, който има и 10 загуби в сметката си, "сините" са с баланс 5-13.

Срещата в зала "Диана" започна силно за баскетболистите на Тони Дечев, които след първата част вече имаха аванс от 10 точки. Те обаче го профукаха през втората четвърт, оттегляйки се на почивката с крехка преднина от 2 точки. След паузата домакините отново наложиха темпото си, добавяйки още 5 точки към аванса си преди заключителната четвърт. Те спечелиха и нея, но само с 1 точки и в крайна сметка това се оказа достатъчно.