И Волфсбург не успя да прекъсне серията на Хайденхайм

Съседите в класирането Хайденхайм и Волфсбург не успяха да се победят в двубой от 18-ия кръг на Бундеслигата, след като направиха 1:1 на „Фойт-Арена“. Вацлав Черни даде преднина на гостите още в седмата минута, когато направи много добро двойно с Винд и стреля от въздуха в далечния ъгъл. В 21-вата гол на Шьопнер бе отменен заради засада, но все пак Хайденхайм успя да изравни в самия край на първата част след автогол на Моритц Йенц, който засече в собствената си врата центриране на Траоре.

След почивката още един гол на домакините, реализиран от Клайндийнст, бе отменен заради засада. Така този двубой, който като цяло бе доста равностоен, заслужено завърши без победител.

Хайденхайм и Волфсбург остават на девето и десето място, като „вълците“, които имат само една победа в последните си шест мача в Бундеслигата, имат точка по-малко от днешния си съперник.

Хайденхайм е в серия от пет поредни мача без загуба.

Снимки: Imago