Спечелена от Осимен дузпа донесе успех на Нигерия над домакина Кот д’Ивоар

Отборът на Нигерия пречупи домакина Кот д’Ивоар с 1:0 в очаквана с интерес среща от втория кръг в група “А” на Купата на африканските нации. Капитанът Уилям Трост-Еконг отбеляза единствения гол в 55-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Виктор Осимен.

Този резултат направи битката за първото място в групата много интересно, защото в играта е и Екваториална Гвинея. Много е вероятно обаче и трите тима да продължат напред, след като четири от шестте трети отбори в групите също ще се класират за 1/8-финалите.

Като цяло двубоят в Абиджан не оправда очакванията за атрактивна игра. Първото полувреме беше по-интересно, като и двата състава направиха по няколко пропуска. След като обаче в началото на втората част нигерийците излязоха напред, играта стана по-скучна, тъй като “суперорлите” предпочитаха главно да се отбраняват.

До наказателния удар се стигна с помощта на ВАР, защото първоначално главният съдия не видя нарушението срещу Осимен.

Освен със звезди като Осимен и Самуел Чъквуезе от Милан, Нигерия излезе още с четирима футболисти от Висшата лига на Англия и един от Чемпиъншип.

Любопитното е, че в групите на двата тима има само по един играч от местния си шампионат, като и в двата случая това са резервни вратари.