Уулвс надделя над Брентфорд след драма с продължения, Лутън също продължава напред за ФА Къп

Уулвърхамптън и Брентфорд преиграха по изключително драматичен начин сблъсъка си от третия кръг на ФА Къп. Двата отбора отново не успяха да се победят в редовното време, което завърши при резултат 2:2, и стигнаха до продължения на "Молиню", в които домакините се добраха до победа с 3:2 и ще играят в следващия кръг с Уест Бромич.

Брентфорд на два пъти повеждаше. Първо, в 13-ата минута Нейтън Колинс даде преднина на "пчеличките", след като направи добавка с глава след спасяване на Жозе Са, който бе отразил първия му удар. Нелсон Семедо изравни в 36-ата също след добавка отблизо, последвала намеса на Стракоша. В 52-рата минута Нийл Мопе отново изведе Брентфорд напред след плаха игра в защита на домакините и удар от вратарското поле. 20 минути преди края обаче Нейтън Фрейзър изравни за втори път. 18-годишният футболист получи в наказателното поле и стреля покрай Стракоша за 2:2.

Матеус Куня донесе победата на Уулс с дузпа в добавеното време на първото продължение, отсъдена за нарушение срещу Нето. Малко преди това Брентфорд отново можеше да поведе, но удар на Баптист срещна гредата. Нейтън Колинс си помисли, че е изравнил пет минути преди края, но попадението му бе отменено заради засада.

Така Уулвърхамптън вече няма загуба на свой терен в девет поредни мача. Брентфорд пък няма пълен успех в седем последователни срещи във всички турнири.

Лутън също продължава напред в турнира, макар че имаше нужда от обрат в гостуването си на Болтън. Дион Чарлс изведе третодивизионният тим напред в резултата в 11-ата минута, но Таит Чонг изравни само четири минути по-късно. Чиедози Огбенене донесе победата на елитния тим в 57-ата минута. В следващия кръг "шапкарите" ще играят с Кристъл Палас или Евертън.