Фрозиноне си изпати от добрата форма на Аталанта

Аталанта разгроми Фрозиноне с 5:0 в мач от 20-ия кръг на Серия "А" и се изкачи на пето място в класирането'Бергамаските" събраха 33 точки и оставиха след себе си Лацио Болоня и Наполи. Фрозиноне още е над чертата на изпадащите, но загуби всяка от последните си пет шампионатни срещи.

Тюн Копмайнерс откри резултата от дузпа в 8-ата минута, а в 14-ата домакините вече водеха с 3:0. Всички попадения в двубоя бяха дело на различни футболисти.

Копмайнерс беше безкомпромисен от бялата точка и прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл покрай Стефано Турати за 1:0. Пет минути след това отборът на Джан Пиеро Гасперини заби още едно попадение. Метео Руджери центрира за Едерсон, който засече в мрежата – 2:0.

Още минутка след това Мартен де Роон пусна фин пас към Шарле Де Кетеларе, който с помощта на десния страничен стълб покачи на 3:0.

Аталанта намали оборотите до заключителните минути на мача, в които реализира още два гола. В 83-ата минута Марио Пашалич изведе Давиде Дзапакоста, който с брилянтен удар в долния ляв ъгъл отбеляза за 4:0. В последната минута от редовното време Емил Холм оформи крайното 5:0, след като се стигна до разбъркване в наказателното поле на Фрозиноне и с глава успя да прониже Турати.

7 от десетте победи на Аталанта през сезона са постигнати поне с два гола разлика. "Бергамаските" са в серия от 4 последователни успеха на своя стадион.

Снимки: Gettyimages