Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

ПСЖ увеличи преднината си на върха в Лига 1

Пари Сен Жермен победи с 2:0 като гост Ланс и вече води с 8 точки пред втория в класирането на Лига 1 Ница. В герой за тима на Луис Енрике се превърна Брадли Баркола. Младият нападател отбеляза първия гол в 30-ата минута, а в края на полувремето изкара червен картон на бранителя на Ланс Жонатан Гради. Малко преди последния съдийски сигнал Килиан Мбапе реши всичко в полза на парижани.

ПСЖ има само една загуба в първенството - 2:3 от Ница. "Орлетата" обаче загубиха с 0:2 гостуването си на Рен и са само на точка пред третия Брест.

Ланс стартира силно и получи шанс да поведе още в началните минути. Данило спъна Ели Уаи в наказателното поле и реферът Жером брисар даде дузпа на домакините,но Пжемислав Франковски стреля слабо в центъра на вратата и Джанлуиджи Донарума спаси.

ПСЖ действаше предпазливо и разчиташе основно на контраатаки. В 30-ата минута Килиан Мбапе напредна през центъра и изведе по перфектен начин Баркола. Бившият футболист на Лион технично преодоля Брис Самба и откри резултата.

Проблемите за Ланс се задълбочиха в края на полувремето, когато тимът остана в намален състав. Брадли Баркола се промъкна между няколко играчи на домакините и се устремяваше сам срещу вратаря, преди Жонатан Гради да го фаулира. Реферът първоначално вдигна жълт картон на защитника, но след намесата на ВАР промени решението си и го изгони.

Макар и с 10 човека, Ланс не се огъна. В 55-ата минута Донарума трябваше да се намесва след опасен изстрел на Неил Ел Айнауи. Луис Енрике извади от игра Карлос Солер и пусна вместо него Фабиан Руис. В 72-ата минута испанският халф можеше да вкара втори гол за парижани, но шутира над напречната греда.

Интригата приключи в 90-ата минута. Хубав пас на Усман Дембеле освободи Мбапе, който от много малък ъгъл не остави шансове на Самба. Това беше 19-и гол за звездата на ПСЖ от старта на сезона в Лига 1.

Ланс допусна втора поредна загуба след тази от Ница в миналия кръг. Отборът на Франк Хайсе е 8-и в класирането с 26 точки.