Всички резултати за деня на Australian Open

15 януари бе вторият официален ден от основната схема на Australian Open. Старт на българското участие в Мелбърн даде Виктория Томова, която победи Кайла Дей с 6:4, 6:2 и за първи път се класира за втория кръг на турнира.

Томова имаше известни затруднения само в първия сет, но наложи волята си и вече чака сблъсъка с Елина Свитолина. Освен на победата, най-добрата ни тенисистка може да се радва и на рекордното в кариерата си 70-о място в световната ранглиста.

Летящ старт за Вики Томова на Australian Оpen

Даниил Медведев загуби първия сет срещу Теронс Атман, но спечели следващите два, а в началото на четвъртата част младият французин се отказа. Атман се предаде пред физическата умора и напусна корта със сълзи на очи.

Изненадата поднесе италианецът Флавио Коболи, който отстрани 18-ия поставен в схемата Николас Джари.

Николас Джари е аут от Australian Open, съперникът на Медведев се отказа

При жените Елина Свитолина не се затрудни Тайла Престън и я победи с 6:2, 6:2. Сензацията поднесе Даяна Ястремска, която изхвърли от турнира седмата поставена Маркета Вондрушова. Украинката триумфира с 6:1, 6:2.

Седмата в света отпадна в Мелбърн, лесни победи за Свитолина и Гоф

В същото време Алексей Попирин, който ще се изправи срещу Новак Джокович във втория кръг, заяви, че не се смята за аутсайдер срещу сърбина.

Следващият опонент на Джокович не се смята за аутсайдер срещу сърбина

Турнирният директор на надпреварата Крейг Тайли пък подчерта, че късните завършеци на двубоите в Мелбърн са неизбежни и всички трябва да свикват с това.

Късните завършеци на мачовете са неизбежни, категоричен е турнирният директор на AO

Световният №7 Стефанос Циципас (Гърция) направи обрат срещу “щастливия губещ” Зизу Бергс (Белгия) с 5:7, 6:1, 6:1, 6:3, за да стигне до втория кръг на Откритото първенство на Австралия за шеста поредна година

Испанецът Алехандро Давидович Фокина, който може да се срещне с Григор Димитров, ако и българинът елиминира първия си съперник, се наложи над французина Констан Лестиен с чиста победа - 6:4, 6:4, 7:6 (5).

Циципас продължава в Мелбърн след обрат

В един от най-оспорваните мачове квалификантът от Италия Флавио Коболи записа първата си победа в турнир от Големия шлем, след като елиминира поставения под номер 18 в схемата чилиец Николас Джари с 6:4, 3:6, 6:3, 2:6, 7:5.

Бившият №1 в световната ранглиста Анди Мъри отпадна безславно още в първия кръг след поражение от аржентинеца Томас Ечевери с 4:6, 2:6, 2:6

Мъри приключи с Australian Open още в първия кръг

Световната №6 Онс Жабюр се поздрави с убедителна победа в първия си мач за 2024 година. Тунизийката се класира за втория кръг след успех срещу украинската квалификантка Юлия Стародубцева с 6:3, 6:1 в първия кръг на Australian Open.

Страхотен старт за Жабюр в Мелбърн, следва мач с 16-годишното руско чудо Андреева

Денят завърши с два петсетови сблъсъка. Германецът Ян-Ленард Щруф пребори представителя на домакините Ринки Хижиката с 3:6, 6:3, 6:2, 6:7(2), 7:6(10). Феликс Оже-Алиасим пък се нуждаеше от цели пет часа, за да победи Доминик Тийм с 6:3, 7:5, 6:7(5), 5:7, 6:3.

Оже-Алиасим оцеля след пет часа луда битка с Тийм

Французойката Каролин Гарсия, която е номер 16 в схемата на Откритото първенство на Австралия по тенис, изхвърли още в първия кръг Наоми Осака, за която срещата днес беше завръщане в Големия шлем. След час и половина игра Гарсия победи с 6:4, 7:6 (7:2).

Още една поставена минава напред и това е номер 10 Беатрис Адад Мая, която отстрани Линда Фрухвиртова (Чехия) с 6:2, 3:6, 6:2.

Каролин Гарсия  изхвърли Наоми Осака
Каролин Гарсия изхвърли Наоми Осака

Рускинята Вероника Кудерметова и украинката Анхелина Калинина, също поставени, напуснаха турнира.