Домакинът Катар с убедителен старт на Купата на Азия

Домакините от Катар бяха убедителни на старта на Купата на Азия. Те победиха Ливан с 3:0 в мача на откриването на турнира. Акрам Афиф откри резултата в края на първото полувреме, Алмоез Али се разписа в 56-ата минута, а Афиф добави още едно попадение в добавеното време на втората част. Другите два отбора в група А са тези на Китай и Таджикистан.

Тимът на испанеца Тинтин Маркес доминираше през целия двубой и гостите трябва да се радват, че получиха само два гола. Още в началото на срещата Али прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено поради засада. След половин час игра Афиф удари греда след изстрел с глава. Именно той откри резултата в края на първото полувреме с нисък удар.

В 56-ата минута Али удвои аванса на домакините след отлично центриране на Хаидос и удар с глава. Катар продължи да има предимство, но не стигна до нов гол, а след това постепенно намали темпото. В добавеното време на втората част Афиф отбеляза втория си гол в мача, след като бе изведен отлично и елегантно прати топката покрай вратаря.

Катар защитава титлата си, след като триумфира на турнира преди четири години. Сега тимът има възможност да играе пред родни феновете на стадионите, където преди малко повече от година се проведе Световното първенство. Преди днешния мач се проведе пищна церемония по откриването на турнира.

Снимки: Gettyimages