Рома и Аталанта не се победиха, вратар герой и грешник за гостите

Рома и Аталанта не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 19-ия кръг на Серия "А". Мачът на "Олимпико" завърши при резултат 1:1, който не бе най-желан от двата отбора, които са преки конкуренти за местата, даващи право на участие в Европа. Гостите първи поведоха чрез Тюн Копмайнерс в 8-ата минута, но домакините изравниха чрез Пауло Дибала от дузпа в 39-ата минута. Голяма роля в мача имаше вратарят на бергамаските Марко Карнесеки, който направи няколко блестящи спасявания, но пък направи и фатална грешка, довела до дузпата и изравнителния гол на "вълците".

Жозе Моуриньо залага на Ромелу Лукаку и Пауло Дибала в предни позиции. Лоренцо Пелегрини, Браян Кристанте и Едоардо Бове ще са триото в средата на терена.

Джан Пиеро Гасперини пък е избрал да започне с Алексей Миранчук и Шарл Де Кетеларе в атака, а от по-задни позиции ще ги подкрепя Тюн Копмайнерс. Мартен Де Роон и Сантана де Мораеш пък ще си партнират в халфовата линия.

Срещата започна отлично за гостите, които поведоха още с първата си по-добра атака в мача. Алексей Миранчук центрира отдясно и Тюн Копмайнерс с глава порази вратата отблизо.

Минута по-късно и Рома стигна до положение пред вратата на съперника, Лоренцо Пелегрини стреля с глава, но доста неточно и над напречната греда.

В 20-ата минута домакините имаха още по-добър шанс, като Ромелу Лукаку се измъкна между двама и стреля опасно, но Марко Карнесеки спаси. При последвалия корнер и Пауло Дибала тества вратаря на гостите, койго обаче отказа и аржентинеца с блестящо спасяване.

В ответната контраатака и Аталанта пропусна страхотна възможност. Де Кетеларе се измъкна очи в очи с Руи Патрисио, но не успя да го преодолее.

В 34-тата минута обаче събитията отново се пренесоха пред Карнесеки, който трябваше да прави ново важно спасяване след като Едоардо Бове засече една остро подадена по земя топка и застраши вратата на гостите.

Минута по-късно обаче стражът на бергамаските направи голяма грешка, излизайки неразчетено, за да избие една топка. След това той бе прехвърлен и кълбото стигна до Рик Карсдорп, който стреля към вратата, но ударът му бе бокиран на голлинията. В ситуацията обаче Руджери извърши нарушение срещу нидерландеца и след намесата на ВАР бе отсъдена дузпа за Рома, а Пауло Дибала реализира от бялата точка - 1:1.

Рома имаше инициативата и в началните минути на втората част. В 53-тата Залевски реши да опита далечен изстрел, но не намери целта.

В 55-ата минута Емил Холм за малко да си отбележи автогол след неумела намеса при едно остро центриране, но Карнесеки се прояви с ново важно спасяване.

Секунди по-късно Пауло Дибала отправи прекрасен шут, който обаче мина встрани от вратата.

В 57-ата минута Аталанта можеше да си върне преднината. Джанлука Скамака отбеляза с глава, но попадението му не бе признато заради нарушение в атака.

Гостите имаха още един чудесен шанс в 61-вата минута, когато Емерсон бе изведен на добра позиция, но стреля силно и над вратата.

Веднага след това Рома организира опасна атака, завършила с удар на Дибала от малък ъгъл и ново спасяване на Карнесеки.

В 80-ата минута домакините отново стигнаха до голово положение, Спинацола проби отляво и намери Лукаку около дузпата, но топката дойде малко назад за нападателя, който не успя да отправи хубав удар.

Белгиецът имаше нов шанс две минути по-късно, като този път шутира силно, но топката бе отклонена от защитник.

В добавеното време Жозе Моуриньо за пореден път бе изгонен от резервната скамейка след като каза нещо към съдиите.

В крайна сметка срещата завърши без победител. Аталанта запазва 6-ото си място с 30 точки, докато Рома е на 8-ата позиция в таблицата с 29 точки.

Снимки: Gettyimages