Стоук затрудни Брайтън в голово шоу

Брайтън не допусна изненада и в крайна сметка спечели с 4:2 гостуването си на Стоук в мач от третия кръг на ФА Къп. Възпитаниците на Роберто де Дзерби изиграха слабо първо полувреме, в което бяха изоставащи през по-голямата му част, след като Жан Пол ван Хеке (16’) си отбеляза автогол. Первис Еступинян (45’) успя да възстанови равенството в добавеното време и сякаш посъбуди своите съотборници, а същевременно даде възможност да се изиграе това много отворено и изпълнено с попадения второ полувреме. Люис Дънк (52’) осъществи обрат за гостите, но малко след това направи дузпа. Две попадения на Жоао Педро (71’, 80’) в крайна сметка сложиха точка на спора и пратиха гостите от южния бряг на Острова в следващата фаза на турнира.

В първите десетина минути “чайките” имаха надмощие и задържаха нещата в противниковата половина. В 16-ата минута отлична изява в средата на терена за “грънчарите” доведе до изнасяне на топката и центриране отдясно, което свари неподготвен Жан Пол ван Хеке, който прати топката в собствената си мрежа за 1:0. Само в рамките на следващите няколко минути домакините отправиха още два много опасни удара по посока на Барт Вербрюген.

До края на полувремето играчите на Брайтън опитаха да задържат топката в свое владеене, но трудно намираха пространства. Първата им опасна ситуация дойде в добавеното време, но вратарят Даниел Иверсен се намеси добре. Тогава се стигна до самия край на допълнителното време, когато Первис Еступинан успя да овладее една топка пред пеналта и да стреля с левия крака, довеждайки резултата до 1:1.

Домакините от Стоук започнаха добре втората част и пропуснаха едно добро положение. Брайтън нанесе своя удар в 52-ата минута след центриране от корнер, когато Люис Дънк стигна до топката и с глава осъществи пълния обрат в полза на “чайките”. Само в рамките на следващите няколко минути играчите на гостите пропуснаха още няколко много добри ситуации да покачат своята преднина.

Играчите на Стивън Шумахер нямаха намерение да се предават и почти веднага след изминаването на час игра получиха дузпа след игра с ръка на Люис Дънк. Люис Бейкър пое отговорността и реализира за 2:2.

Почти безспирната размяна на удари в тази среща продължи със солидно темпо, след като по-малко от десет минути по-късно гостите от южното крайбрежие. Паскал Грос успя да центрира отдясно и да намери включилия се от задна позиция Жоао Педро, който се вклини между бранителите и с глава реализира за 2:3. Именно бразилецът сякаш сложи точка на спора десет минути преди края на редовното време, когато отлично изнасяне от страна на Пол ван Хеке, което в крайна сметка се превърна в пробив и успоредно центриране, което сервира топката на Жоао Педро, който отблизо реализира второто си попадение. До края на срещата гостите успяха да задържат по-добре топката и можеха да отбележат и още попадения, а с най-голям пропуск се отличи Дани Уелбек, но в крайна сметка “чайките” осъществиха своята цел и преминаха в четвъртия кръг за Купата на Англия.

Снимки: Gettyimages