Верона се измъкна от зоната на изпадащите

Верона спечели ценна победа срещу директен конкурент за оцеляване, след като надделя с 2:0 в домакинството си на Каляри. Тимът на Марко Барони записа първи успех от август. Сирил Нгонге откри резултата в 53-ата минута, а Милан Джурич се разписа в края. Малко преди първото попадение в мача гостите останаха с човек по-малко, след като Антоан Макумбу полич втори жълт картон.

Каляри можеше д аповеде в 11-ата минута, когато Матео Прати отправи удар, а Монтипо успя да отклони топката и тя се удари в гредата. Пред другата врата Скуфет отрази удар на Суслов след негов индивидуален пробив. Гостите пратиха топката в мрежата, но попадението на Голданига не бе зачетено поради засада.

Двубоят бе решен в началото на втората част в рамките на една минута. Първо Мукумбу получи втори жълта картон, а секунди след това удар на Нгонге през море от тела бе отклонен и топката се озова в мрежта. В края на срещата пробив на Мбула отдясно завърши с подаване към Джурич, който отбеляза втория гол в мача.

Снимки: Imago