Десподов изригна срещу Илиан Илиев-младши и върна ПАОК на върха

Най-добрият футболист на България за 2022 г. - Кирил Десподов, изргигна с три асистенции и един гол за клубния си отбор ПАОК. Това се случи при победата с 6:0 на черно-белите в 15-ия кръг на гръцката Суперлига срещу тима на Кифисия, благодарение на което солунчани ще зимуват на първото място в шампионата на южната ни съседка.

Двубоят бе отбелязан и от още едно българско участие - това на Илиан Илиев, който стартира вечерта на резервната скамейка, но се включи в игра в 82-ата минута.

Гостите започнаха наказателната си акция в 13-ата минута, когато Йоанис Константелиас откри резултата. Четвърт час по-късно в 28-ата минута дойде и първата асистенция на Кирил Десподов, когато помогна на Брендън да удвои преднината на тима от Солун. Самият Десподов се разписа близо десетина минути по-късно в 34-ата минута и помогна на съотборниците си да се оттеглят на почивката с класическа преднина.

Българинът продължи с отличното си представяне и през второто полувреме, когато блесна с две асистенции. Първата дойде в 52-ата минута, когато помогна на Томас Мург, а втората в 72-ата, когато Магомед Оздоев заби за пети път топката във вратата на съперника.

В 80-ата минута бе забит и последният пирон в ковчега на Кифисия, като Теохарис Цингарас вкара шести гол.

Снимка: PAOK FC// Twitter