Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Саша Илич продължава без загуба в Гърция

Отборът на Атромитос, воден от сръбския треньор и бивш наставник на ЦСКА - София - Саша Илич, записа впечатляваща победа с 3:2 срещу тима на Панатинайкос в среща от 14-ия кръг на гръцката Суперлига. Това бе шестия шампионатен мач, в който бившият футболист на Партизан (Белград) изведе състава от южната ни съседка, като все още не познава вкуса на поражението.

Съперникът от Панатинайкос сдаде първото място заради загубата за сметка на тима на ПАОК, който взе своето с помощта на българина Кирил Десподов.

Десподов изригна с два гола за ПАОК

С успеха момчетата на Илич се изкачиха на деветото място във временното класиране и вече се намират две точки от шестото място, което след края на редовния сезон дава право на участие в шампионския плейоф.

Иначе грандът от Атина поведе пръв в резултата след точно реализирана дузпа от Фотис Йоанидис в 38-ата минута. Играчите на Атромитос реагираха сравнително бързо и стигнаха до изравняването във втората минута на добавеното време на първата част благодарение на попадението на Едер Гонсалес.

Голът подейства мотивиращо за момчетата на Саша Илич и скоро след подновяването на играта през второто полувреме те осъществиха пълен обрат с гола на Никос Вергос в 50-ата минута.

Близо четвърт час по-късно падна и трети гол във вратата на атиняните, като този път Гаетан Робай вкара в 64-ата минута.

“Детелините” получиха правото да изпълнят още една дузпа в третата минута на продължението, която бе реализирана от автора на първия гол в срещата Фотис Йоанидис. До края на мача имаше твърде малко време за изравняване на резултата, камо ли за пълен обрат и логично отборът на Атромитос стигна до крайния успех.