Петъчният сценарий този път не проработи и Дженоа препъна Ювентус по пътя към върха

Ювентус не успя за трета поредна седмица да спечели петъчния си двубой от Серия "А" и така да измести Интер от върха поне за известно време, след като тази вечер "бианконерите" стигнаха само до 1:1 с Дженоа на "Луиджи Ферарис". Всичко изглеждаше, че върви по план, тъй като в 28-ата минута Федерико Киеза даде преднина на гостите от дузпа. Малко след почивката обаче Алберт Гудмундсон изравни, а до края тимът на Макс Алегри така и не успя да наложи натиск, с който да заслужи пълния успех. Така Интер може да дръпне с четири точки пред основния си конкурент, в случай че е неделя "нерадзурите" успеят да победят Лацио на "Олимпико". Дженоа пък още веднъж се доказа като силен домакин и отборът на Алберто Джилардино няма загуба у дома от началото на октомври.

Капитанът на Юве  Адриен Рабио пропусна двубоя заради контузия, която получи в двубоя с Наполи, като днес дори не бе в групата за мача. Фабио Мирети зае мястото му в халфовата линия. Влахович и Киеза отново водеха атаката на "бианконерите".

Дженоа бе без Кевин Стротман и Матео Ретеги, което доста ограничи офанзивната мощ на домакините. Гудмундсон и Месиас започнаха в нападението на домакините.

Юве владееше доста повече топката в началото. В 14-ата минута Киеза стреля от малък ъгъл, след като преди това Камбиазо бе пробил в наказателното поле. Мартинес обаче логично изби удара на нападателя на Юве, който можеше да потърси центриране към Влахович.

В 22-рата минута поредната продължителна атака на гостите завърши с добро центриране на Киеза отдясно. Влахович засече от няколко метра, но не успя да намери добре топката и ударът се получи доста неточен.

Домакините сгрешиха фатално в 27-ата минута. Бадел се опита много лошо да овладее една върната към него топка. Кълбото му избяга, а Влахович се възползва и веднага изведе в наказателното поле Киеза. Мартинес се хвърли в краката му и го препъна - дузпа за Юве. Киеза бе безкомпромисен от бялата точка, давайки аванс на Ювентус.

Към края на полувремето гостите обичайно се прибраха в своята половина, след като водеха в резултата, а Дженоа опита да натисне. В самия край на частта Гудмундсон имаше шанс, но Костич се намеси добре и му попречи да се възползва от него.

Само три минути след началото на втората част Дженоа изравни. Екубан много добре овладя на гърди подаване на Френдруп, след което успя да чукне с глава към Гудмундсон, който засече от въздуха от седем-осем метра за 1:1.

Юве опита да реагира незабавно. Грешка на Мартинес, който подари топката на Киеза, можеше много бързо да възстанови статуквото, но този път нападателят на "бианконерите" не успя да се възползва. След този първоначален импулс обаче играта на гостите в офанзивен план не вървеше. Така в 70-ата минута Алегри замени Костич и Влахович с Уеа и Милик.

Това обаче не успя да съживи особено играта на Ювентус. Все пак в 89-ата минута за пореден път "бианконерите" можеха да изтръгнат победата след корнер, след като Бремер засече от няколко метра, но Мартинес реагира блестящо и успя да избие топката над вратата си.

Sportal.bg вече и в WhatsApp, елате и вие!

Снимки: Gettyimages