Легия триумфира в мача на истината срещу АЗ Алкмаар

Легия (Варшава) ще играе в евротурнирите и през пролетта. Най-успешният полски клуб зае второ място в група "Е" на Лигата на конференциите за сметка на АЗ Алкмаар. В прекия дуел помежду им Легия се наложи с 2:0 след попадения на Юри Рибейро (34') и Блаж Крамер (81').

В началото на октомври АЗ Алкмаар спечели домакинството си на поляците с 1:0, а днес се нуждаеше от задължителен успех и във Варша, за да се пребори за втората позиция. Гостите пропуснаха шансовете си и останаха трети с 6 точки. Освен Легия напред продължава и победителят в групата Астън Вила.

Нидерландците бяха по-активни в началото, но Кацпер Тобиаш спаси удар на Жорди Класи. Легия търпеливо чакаше шанса си и той дойде в 34-ата минута. Жозуе отправи меко центриране към далечната греда, където Юри Рибейро се оказа напълно непокрит и от самата голлиния довкара топката във вратата.

Малко след почивката опитният Бруно Мартинс Инди получи директен червен картон и още повече усложни задачата на АЗ Алкмаар. В 58-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, но те бяха подминати от рефера Харалд Лехнер.

Интригата изчезна в 81-ата минута, когато Жосуе центрира към резервата Крамер и словенецът беше точен с глава за 2:0. По този начин Легия събра 12 точки, а Астън Вила спечели групата с актив от 13 пункта, след като днес направи 1:1 при визитата си на Жрински (Мостар).